Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Judo vagy sambo?

Judo vagy sambo?

Figyelt kérdés

Az egyetemen van judo szakosztály, ami diákoknak egy teljes félévre 6000 forint, szóval nagyon olcsó, mondhatjuk szinte ingyen van. És itt van az edzés a kollégiumban, a szobámtól max 5 perc.


De a sambo viszont jobban tetszik, mármint “komolyabbnak” látom. Vannak benne ütések és rúgàsok és lehet lábra is fogni, mint a szabadfogású birkózásban.


Melyik a jobb a kettő közül és melyiket érdemes választanom a körülményeket figyelembe véve?



2020. ápr. 27. 22:26
 1/9 wrestler56 ***** válasza:
84%
Nincs olyan, hogy melyik a jobb. A sambo életszerűbb mozgáskultúrát ad, és az önvédelemre is jobban felkészít. A judóban a versenysport jelleg erősebb, a szabályrendszer jobban korlátoz. Ha amúgy is a Sambo tetszik jobban, már csak az a kérdés, mennyire számít Neked, hogy messzebb van, és költségesebb. Tedd mérlegre magadban, és dönts. Valamelyiket viszont feltétlenül kezd el. Én a helyedben mindkettőre járnék egy ideig, és aztán úgyis kialakul, melyik jön be jobban. Edzőtől, társaktól is függ.
2020. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A judo maximum olyan szabályrendszerben hatékony, ahol az ellenfélen is judokabát (azaz vastag rizsszemes gí) van. No-gíben és utcán a judo dobások nagy része nem végrehajtható, ellenben a sambo, brazil jiu-jitsu és birkózó technikák igen.


Én bjj-s vagyok no-gi edzéseken a barna és fekete öves judósok, sem tudnak igazán dobást végre hajtani, ha állásból indul a bunyó. (Fordítva is igaz. Gi-s edzéseken pedig ők vágnak földhöz először mindenkit).


Véleményem szerint válaszd a sambót, sokoldalúbb és nem csak azért mert állóharc van benne. A földharc technikái is jobbak. Judo edzéseken alig van földharc oktatás. Versenyeken is csak a tachi waza - azaz a dobás - technikák mennek javarészt. A newaza - azaz talajharc- részét a legtöbb helyen nem is oktatják, ahol pedig igen, ott is csak kevesebb mennyiségben. Nem véletlenül jár sok judós bjj-ra.

2020. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

SAMBO!!!

Da zdravstvuyet Russkaya rodina!

2020. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"A judo maximum olyan szabályrendszerben hatékony, ahol az ellenfélen is judokabát (azaz vastag rizsszemes gí) van. No-gíben és utcán a judo dobások nagy része nem végrehajtható, ellenben a sambo, brazil jiu-jitsu és birkózó technikák igen.


Én bjj-s vagyok no-gi edzéseken a barna és fekete öves judósok, sem tudnak igazán dobást végre hajtani, ha állásból indul a bunyó. (Fordítva is igaz. Gi-s edzéseken pedig ők vágnak földhöz először mindenkit)."


Mint ex-brazil jitsus ezt megerősítem. Szinte ugyanezeket tapasztaltam én is.

2020. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sambo
2020. máj. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Judosként azt mondom, hogy az a heti 1-2 alkalom, amire lejársz majd, az nagyjából mindegy, hogy sambo, vagy judo.


A fenti jitsu-s sztereotip válaszok ellenére nem nevezném sem teljesen fogalmatlannak a judosokat a földön! A dobásokhoz tényleg jól jön a gi, de az alapvető mechanika a dobások mögött ugyanaz, gallér helyett nyakra, gi helyett csuklóra fogni pedig nem akkora különbség, amihez egy rutinos judos ne tudna viszonylag hamar adaptálódni.


A sambot hobbi szinten lehet, hogy változatosabbnak fogod találni. Viszont a judoval sem jársz rosszul.


Mind a két sport igényli az egész testet, erőt, állóképességet (erő-állóképességet is), koordinációt nagyon jól fejleszti, ráadásul harmonikusan, mert a lábat sem hanyagolja el.

2020. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sambo itthon nem nagyon van. Ha van is, akkor szarul oktatják.
2020. júl. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van Budapesten és Győrben
2020. júl. 25. 22:59
 9/9 anonim ***** válasza:
De a mondat második fele az volt, hogy ahol oktatják, ott meg szar. Olyan sportot ne válassz, ahol alig vannak konkurens klubok... Nincs viszonyítási alap stb. Ha már elterjedt, és annyi sambo klub lesz, mint ahány judo vagy box vagy birkó, akkor érdemes. Amíg van a városban 1-2 hely, addig nudli.
2020. júl. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!