Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van itt gokart versenyző?...

Van itt gokart versenyző? Válaszolna pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Szeretném ezt a sportot választani hobbimnak, gyerekként ültem párszor gokartban, de nem túl sokat. Igazából nekem nagyon tetszik.

Voltak eddig kétségeim, hogy nevetséges lenne-e, ha 18 év felett kezdenék ebbe bele, de az az igazság, hogy a szüleimnek míg gyerek voltam nem nagyon lett volna pénze engem gyakrabban ilyen helyekre vinni, ami egyébként nem baj. Így picit felnőttként szeretném ezt a sportot élvezni. Egyébként is, ha jól tudom, akkor nagyon jól fejleszti a vezetési képességeket, ami számomra nagyon jól jönne! Szóval nyernék is vele. Talán egy idő után kipróbálnám magamat versenyen is, csak úgy a móka kedvéért. Az ismerőseim meggyőztek, hogy nem ciki ez felnőttként sem. Nem tervezek F1 pilóta lenni, vagy hasonló, csupán élvezni szeretném ezt az egészet. Szóval szívesen beszélgetnék, és olvasnék tanàcsokat olyan emberektől, akiknek ez az első számú hobbija. Mikor kezdtétek? Hány évesek vagytok most? Hogy működik ez az egész? Hány versenyen voltatok már? Hány versenyen nyertetek? Mit ajánlanàtok egy most kezdőnek?

Csak értelmes válaszokat kérek! Beszólàsok, meg erőltetett "poénok" nem érdekelnek.


2020. jún. 2. 23:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: egyáltalán nem ciki, ezt gyakorlatilag addig űzheti az ember, amíg tudja. Ismerek olyan 50 pluszos embert, aki a mai napig jól nyomja amatőr versenyeken.

Gokartpályákon van lehetőség bérgokartozásra, ahhoz semmi nem kell, csak kifizeted, aztán mehetsz. Ha ez már elég jól megy, tudod hozni azokat a köridőket, amiket ezekkel megfutnak a legjobbak, akkor van értelme tovább gondolkodni.

Én csak amatőr szinten nyomom, amatőr versenyeken indulok néha. Versenygokartban is ültem már, az számomra félelmetes, túl gyors, kevésnek érzem magam hozzá.

Viszont sokan előadják, hogy mekkora királyok, sokszor látom, hogy megérkezik a tuningolt BMW-jével, hogy mindenkit lealáz, aztán a pályán csak bénázik, miközben azt hiszi, hogy gyors. Néha ha ilyenek mögött megyek, figyelem, hogy mit csinálnak: rángatják a kormányt, szögletesen veszik a kanyart, stb, amivel sok időt veszítenek, de közben meg agresszívek, nem akarják, hogy megelőzzék őket. Persze mivel nem tudnak kanyarodni, könnyedén meg szoktam előzni őket, aztán gondolom fogalmuk sincs, hogy fordulhat ez elő.

Ezt csak azért meséltem el, mert amíg valaki egy gyenge bérgokarttal nem tud rendesen menni, addig kár komolyabb kategóriában gondolkodnia, mert ott még rosszabb lesz, hiába gyorsabb a gokart.

Azt ajánlom, hogy menj el több pályára, próbáld ki, hogy milyen, aztán pár alkalom után egy csomó kérdésedre választ kapsz magadtól.

A gokartozás alapvető lényege: pontos ívválasztás a kanyarokban, nem szabad durván rángatni, a lényeg, hogy átvidd a lendületet, ne törd azt meg sehol túlzott kormányzással vagy csúszkálással, mert az lassít. Megtévesztő lehet ez elsőre, mert az ösztöneid azt súgják, hogy nyomd minél jobban, és ha csúszkálsz a kanyarokban, azt érzed, hogy a határon vagy, ennél gyorsabban nem lehet menni, különben kicsúsznál. Pedig nem, a tapadást nem szabad elveszíteni, inkább kisebb gázzal, de mint ha sínen mennél, akkor leszel gyorsabb.

2020. jún. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!