Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 125ccm³(motor) az tud menni...

125ccm³(motor) az tud menni 100kmh sebességgel?

Figyelt kérdés
2020. jún. 27. 12:16
1 2
 11/13 anonim válasza:

Talmácsi Gábor 125ccm kategóriában nyert egy olyan motorral, aminek a végsebessége 260-270km/h körül volt. És nem az volt a leggyorsabb.


Még a valamirevaló 125-ös robogók is belenyalnak a 100-ba, nemhogy a motorok. A jelenlegi 50-es robogóm gyári állapotban tuning nélkül 70-et tud tartani GPS-szel ellenőrizve (óra szerint 75-öt), közben pedig szépen duruzsol, nem ordít...


Az #1-esnek valóban nem volt még motorja. 45-tel mehet a robogó szabályosan. De nem ennyit futnak... Az autók max 130-cal mehetnek pályán, de mind sokkal többet bír azokból is.

2020. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Moric15 válasza:

Az én veterán MZ Trophym még ma is lazán elmegy 110-115-el két személlyel.

Igaz eggyel se megy gyorsabban.....

2020. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kriszpo ***** válasza:

Igen, vannak olyan 125-ös motorok, amik tudnak huzamosan 100km/h sebességgel haladni vagy még többel.

De ne felejtsük el:

- Nem mindegy milyen a felépítmény, milyen nehéz a motor.

- A sebesség mellett a fordulatszám is fontos, hogy a 100-at milyen fordulatszámon produkálja.

- Egy motornak sem tesz jót hosszú távon, ha folyamatosan magas fordulatszámon / végsebességhez közeli sebességgel üzemeltetik.

Egyébként a neten találni jó néhány olyan oldalt, fórumot, videót ami ezzel a témával foglalkozik.


#3: Lehetséges, de miért probléma ez? Valahol el kell kezdeni.


#5: Igen, van akinek elég, de hosszú távú túrázáshoz, autópályázáshoz kevés. (Aki nem hiszi, próbáljon ki egy 125-öst, aztán egy 500+-os motort)

Mellesleg 30 évesen csináltam meg a nagy motor (A) jogsit, 37 évesen vettem egy 700-as Honda túraenduro-t. Van mögöttem jó pár ezer km, még élek. Igen, motorozni ésszel kell!!!

2020. júl. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!