Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért van ennyire felkapva a...

Miért van ennyire felkapva a karate?

Figyelt kérdés

Nem egy kérdést olvastam, amely a fentebb említett stílusról szól. Mikor pedig valaki kommentben leírta, mennyire alkalmatlan önvédelemre eme harcművészet, akkor jöttek a vérig sértett karatékák, akik foggal-körömmel védték kedvenc "kínai/üres kezüket".


Mielőtt valaki provokációval vádolna, csupán az célom, hogy belássak a karate "kulisszái" mögé, illetve megértsem az őt körülvevő hype okát.



2020. aug. 6. 12:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
57%
Talán mert butaság, hogy alkalmatlan. Mindenféle küzdősport és harcművészet növeli az esélyeket egy támadás esetén, ami persze nem jelenti azt, hogy bármilyen támadást ki lehet védeni. Ezért tanítják, hogy ha csak lehet, kerüljük el a harcot.
2020. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 A kérdező kommentje:
Pedig objektív vélemény, valamint tény, hogy a karate nem tanít meg verekedni. Még a cigin, pián edződött fizikai melós ellen sem ad előnyt.
2020. aug. 6. 13:03
 3/83 anonim ***** válasza:
61%

Agymosás. Ahogy a wing tsun is. Amíg az ember csak ezekre jár, elhiszi, hogy amit tud, az a valóság és van esélye bárki ellen is, mert úgy fog alakulni a küzdelem, ahogy edzésen mutatják neki. Ezért mondom minden ilyen agymosottnak, hogy szívesen fogják fogadni box edzésen, vigyen egy kesztyűt és fogvédőt, aztán kellemes felvilágosodást.


Egyébként nincs ebben semmi rossz, az ember nem tehet róla, hogy rossz kezekbe kerül. Csupán nyitottnak kell lenni, le kell menni több stílusra is. Így lehet felvilágosodni. És nem ciki, ha karatésként lemész boxra és 2 mp alatt leütnek úgy, hogy utána úgy locsolnak fel. Nincs ebben semmi szégyellnivaló, így történik a felvilágosodás.

2020. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 A kérdező kommentje:
3-as kommentelő, ezzel egyetértek.
2020. aug. 6. 13:34
 5/83 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként sose értettem, hogy minek online vitatkozni arról, hogy melyik stílus jó meg melyik nem. Kézzel fogható dolgokról beszélünk. Arról lehet vitatkozni, hogy van-e Isten vagy szellemek, de harci stílusokról? Minek? Úgy gondolod, hogy a karatéd ász és van esélyed egy boxoló ellen? Menj le boxra, vigyél kamerát, aztán vedd fel a világnak. Szerintem mindenki szeretné látni a karatét legalább egyszer győzni bármi ellen is. Csakmert eddig a történelem folyamán még sose sikerült neki.
2020. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
78%

A karate miért ilyen gagyi?

Ezt most úgy kérdezem, hogy hülye vagyok hozzá.

2020. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:
Rossz edzésmódszerek, silány technikák.
2020. aug. 6. 14:38
 8/83 anonim ***** válasza:
85%

Most hiába próbálod kimagyarázni, simán provokációt tolsz. Nem lennék meglepődve, hogyha pár hete nem te toltad volna minden egyes nap a Karate fikázós kérdésedet.

Itt nem arról van szó, hogy most fos-e a karate vagy nem, itt arról van szó valószínűleg személyes sérelmed van a Karateval kapcsolatban és miden áron le akarod járatni.

2020. aug. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:

Első karatés kérdésem.


Miért volna személyes sérelmem? Semmi rosszat nem tett nekem. Csupán érdekel, hogy ki miért védi?

2020. aug. 6. 18:36
 10/83 anonim ***** válasza:
100%

"Csupán érdekel, hogy ki miért védi?"


Erre tényleg csak annyi a válasz, amit a 3-as kommentemben írtam, hogy aki védi, az csak azt csinálta és még érintőlegesen sem volt másik stílus edzésén. Tehát egyszerű tapasztalatlanság, illetve agymosás.

2020. aug. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!