Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért van a karate annyira...

Miért van a karate annyira elterjedve amikor olyan semmire való sport?

Figyelt kérdés

2020. aug. 21. 15:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
A sok 80-as évekbeli karatés film miatt
2020. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
A karaték egytől egyig semmirevaló hulladékok. Ez pedig tudományosan alátámasztott tény, amivel minden szakértő, szakmabeli egyetért és tisztában van.
2020. aug. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

3:

Mai világban alapból kevés a normális stílus, főleg Magyarországon oktatva. Előadhatjuk mi itthon a szépet, de azt kár tagadni, hogy sok más stílus is hazai képviselete is max az átlag Karate színvonalát éri el.

Nem is ezzel lenne a gond meg sokunknak nem is ezzel van a baja, hanem mikor az olyanok, mint a kérdező nem szakmai dolgokat veszik figyelembe elsődlegesen, hanem a lelki traumás okokat és ezért kb. agyba-főbe hazudnak, csak elismerjék az igazukat. Csak egy példa: először a kérdező anno azt se tudta mi a különbség a Japán és Okinawai stílusok között, aztán elő akarta adni, hogy ő több évig Goju Ryuzott.

2020. aug. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Azért kérdem hogy miért van felkapva mert a youtuben rengeteg motivációs videó van róla meg Jean Cloude van Damme is csak a spárgába tudja vágni magát a filmekben a valóságban nem is tud verekedni

a másik karatéra sosem jártam

a harmadik az igaz hogy sokszor vertek a suliban de volt néha hogy én is nyertem

a negyedik lelki problémáim nincsenek így a pszichológushoz nem szükséges elmennem

az ötödik belinkelnétek nekem is azt a kérdést amiről beszéltek?

2020. aug. 21. 17:46
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok karatés, talán 2-3 hónapot jártam ilyen edzésre 8 éves koromban, de akkor sem különösen érdekelt.


Viszont nem értem ezt a zsigeri ellenszenvet a karate ellen. Ez egy sportág, semmi több, semelyik sportágra sem lehet tudományosan bizonyítani, hogy rossz lenne, mivel minden sportág megítélése szubjektív, azért csinálják az emberek, mert szeretik csinálni, azért nézik az emberek, mert szeretik nézni.

2020. aug. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

"Viszont nem értem ezt a zsigeri ellenszenvet a karate ellen. Ez egy sportág, semmi több, semelyik sportágra sem lehet tudományosan bizonyítani, hogy rossz lenne, mivel minden sportág megítélése szubjektív, azért csinálják az emberek, mert szeretik csinálni, azért nézik az emberek, mert szeretik nézni."


Senki nem ezt a részét tagadja. Az tudományosan bizonyított tény, hogy nem hatékony a saját szabályrendszerén kívül. Azaz egymással jól elszórakoznak és laikusok számára mókás lehet nézni az ökörködésük és ők lehet jól érzik magukat, de ha már bunyózni próbálnak meg próbálják beadni másoknak, hogy ők jók, akkor már gondok vannak. Alapból senkit nem érdekelnének, ha nem mondanák azt, hogy tudnak is. Régebben volt az oldalon itt egy karatés, ő mondta, hogy tudja, hogy semmire nem való a karate, ő csak azért csinálja, mert jól érzi magát benne és ennyi. De tudja, hogy nemhogy más stílusok ellen használhatatlan, még az átlag ember is felpofozná úgy, hogy belehalna. És az ilyen emberrel és felfogásával nincs semmi baj. Én is járok hosszúkard vívásra, de tudom, hogy utcán nem használhatom, tehát végülis valós harcértéke nincs. Azért csinálom, mert mókás és élvezetes. ¯\_(ツ)_/¯


Ennyi. Senki nem azt tagadja, hogy nem lehet élvezni a karatéjozást ezerrel. Ez rendben van, egymás ellen elszórakoznak. De ettől még a stílus harcértéke nulla lesz.

2020. aug. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%
Nekem azért ellenszenves, mert egy átverés az egész. Én is jártam több évig karatézni, voltam edzőtáborokban, sok időt, energiát és pénzt belefektettem. Azért kezdtem el, mert tanulni akartam valamit ami megtanít bunyózni és megvédeni magam. Aztán rájöttem, hogy semmi hasznosat nem tanultam ezeken az edzéseken, semmivel sem kerültem közelebb a célomhoz, csak időpocséklás volt.
2020. aug. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

13:

"Az tudományosan bizonyított tény, hogy nem hatékony a saját szabályrendszerén kívül."


Ahogy a kosárlabda és a foci sem, lásd pl. fociban nem viheted kézben a labdát, kosárlabdában nem rúghatod, lépésszabályok sincsenek. Ezek mégis népszerű sportágak.


Másrészt eleve baromság a felvetés, mivel ha verekedésre kerül a sor, a karatés sem dog a karate szabályrendszere szerint verekedni. Ahogy pl. a gyalogló atléta sem fog arra ügyelni hogy ha lopják a bicaját, és utánuk fut, vajon egyszerre elrugaszkodik-e közben a két lábával, de a mondjuk boxoló is rúgni fog, ha szükséges. Más kérdés, hogy aki harcművészetet űz, annak "civilben" csak legvégső esetben szabad verekednie, tehát eleve az elgondolás, hogy azért kezdesz harcművészetbe, hogy majd az utcán tudjál verekedni, a primitív suttyó kategória, jobb klubokból első nap elhajtanának ezzel a hozzáállással.


15:

Esetleg nem esett le, hogy a hibba benned van, ha egy küzdősporttól azt várod, hogy majd utcai verekedésre tanítanak? Szvsz jobb is, ha a legalja prolik csalódnak a spoetágban.

2020. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
Engem annak idején folyamatosan bántalmaztak az iskolában, volt, hogy be sem mentem iskolába, mert féltem. Még a mai napig rémálmaim vannak a középiskoláról. Ezért akartam harcművészetet tanulni, hogy megvédhessem magam. Tele lett a tököm azzal, hogy én vagyok a leggyengébb, erőssé akartam válni. Nem tudom mi ezzel a baj. Mire való a küzdősport, ha nem önvédelemre?
2020. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Ah a változatosság kedvéért egy újabb karatés kérdés. Nem szeretnél más témában trollkodni inkább? Ez már annyira unalmas és lerágott csont, még tőled is.
2020. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!