Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karatéban a fekete öves...

A karatéban a fekete öves szint az valójában mennyit ér?

Figyelt kérdés
A fekete öv az mesteri szint. Mesteri szinten pedig tudnak elvileg ököllel deszkát és téglát is összetörni. Nem régiben voltam lenn egy karate edzésen, egy 2 danos fiatal nő tartotta az edzést, olyan 20-25 körül lehetett, volt vagy 150 centi magas és 40 kiló. Ő ott a szenszej. Most akkor ő egyedül tényleg le tudna verni két-három nagy darab férfit? Nem értek semmit a harcművészetekhez, soha nem is gyakoroltam ilyet. De szkeptikus vagyok. Valahogy a pici kacsójára ránézve nekem nem úgy tűnik, hogy tudna téglát ketté törni.

2020. aug. 28. 19:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Már megint kezded. Komolyan, kisül az agyam ettől a fickótól. Ha gondjaid vannak, ajánlhatok pszichológust, akarom mondani, pszichihátert.
2020. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit.
2020. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
50%

Őszintén. Én eljutottam sárga övig.

Aztán lementem egy edzésre ahol kontakt is volt. Megkaptam párnak egy lányt aki alacsonyabb volt nálam fél fejjel. Szerintem elég hamar péppé vert volna, ha úgy hozza a szükség. :D

2020. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Nem nagy dolog ököllel téglát összetörni. Én is megcsináltam, pedig csak egy segédmunkás vagyok építkezésen
2020. aug. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
30%

Deszkát és téglát törni csak parasztvakítás. Második danos 40 kilós csaj letudna e verni 2-3 nagydarab embert? Feltételezhetően igen, de feltételezhetően nem. Nem is ez a lényege a karatenak. Ö nagyobb eséllyel indul egy ilyen szituba, hogy megvédje magát, mint egy olyan plázacica, aki attól is retteg, hogy leizzadjon.

Második dan még a karate tanulása elején áll, de már tud dolgokat!

2020. aug. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

óóóó már éppen hiányzott a karatés

egyébként a kérdésre a válasz semmit nem és megnézném az utcán mit tudna

amúgy nem unod a hülye kérdéseket?

2020. aug. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%

Újabb karatés trollkodás?

Yellow bamboo, Dux-ryu ninjutsu trollkodás mikor lesz???

2020. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 exronin ***** válasza:
87%
Milyen trauma ért a karate edzéseken, hogy folyton fikázol? Nem ment a 9.kyus vizsga?
2020. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
28%
A karate nem arról szól, hogy mekkora nagydarab állat vagy... ez kőkemény koncentráció, állóképesség és technika. És igen, téged is lezúzna az a kis kacsós csaj, kb. 10 másodperc alatt...
2020. szept. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
26%
A kyokushin karatéban ráadásul van olyan ütés, ami halálos. Egy ütés és vége. Akkor miről beszélünk?
2020. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!