Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan tudnék jobban verekedni...

Hogyan tudnék jobban verekedni anélkül, hogy valamilyen küzdősportra járnék?

Figyelt kérdés

2020. szept. 15. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan srácokat, akik hobbi szinten szoktak verekedni, sparringolni.
2020. szept. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De valaki nem àrt ha èrt is hozzà.

Mert nem lesz eredménye.

2020. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bunyózni bunyóban lehet megtanulni. Ez tényleg ilyen egyszerű.

Csapj fel egy bokszkesztyűt, meg egy fogvédőt, és menjetek be a garázsba egy veled kb. egy súlycsoportban lévő haveroddal, és light contact mintára kezdjetek el öklözni kicsit. Szakmai szemmel nézve "csúnya" bunyó lesz, hiszen nem lesz mögötte semmilyen technikai alap, amit egy tréningen megtanulnál egy profi edzőtől, de legalább szokod a pofonokat és megérzed azt, hogy milyen, amikor lekeversz valakinek egy sallert. Ennyi haszna van. Talán még a kardiótok is fejlődhet, ha rendszeresen csináljátok, több menettel.

Egyébként ha önvédelmi törekvéseid vannak, és amiatt akarsz megtanulni verekedni, akkor inkább engedd el. Ma már nem egy különösebben hasznos képesség az, ha tudsz bunyózni, ugyanis manapság az utcai konfliktusok 99%-a nem szimpla ökölharc, hanem csoportos, fegyveres rablás. Az ellen nem a hatékony boksz tudásoddal fogsz tudni védekezni, hanem a jó kommunikációs képességeddel, az erőt sugárzó megjelenéseddel, a határozott fellépéseddel, a gázsprayddel, vagy a futással.

2020. szept. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

3/3!!!

Teljesen egyet értek veled!

2020. szept. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

3# csak részben értek egyet.

Pl.nyugatiban rablasba sosem ,ellenben 1vs1 ,1vs2 bunyoba sokszor beleszaladtam.

Marmint neztem ,nem engem vertek)

De sok sok eset van amikor a kuzdosport aktivitas jol johet.


Tehat csak annyi, nem csak bandàk vannak.

Volt amikor az dontott hogy en boxoltam a masik meg nem.

Forditott esetben en fekudtem volna.


Ezer meg egy dolog van amikor jol jöhet.

2020. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ez igaz. Olykor előfordulhatnak még itt-ott a pusztakezes bunyók, de nem éri meg belemenni. Ha belemész, akkor jól jön, ha bokszoló vagy, birkózó vagy, cselgáncsos vagy, vagy bármilyen küzdősportoló vagy. Viszont ha belemész, és az ügyből utána rendőrségi ügy lesz, akkor már nagyon nehezen fogod tudni beadni az ügyésznek, hogy önvédelemből álltál le bokszolni. Hiába kötöttek beléd, és te csak azért mentél bele a bunyóba, mert kemény gyerek vagy, és nem félsz a pofonoktól, attól még garázdaságért, és egyéb bűncselekményekért ugyanúgy elő fognak állítani, mint a támadódat. Bizony, ilyen rohadt világot élünk. A támadódnak sokszor gyakorlatilag annyi joga van, mint neked. Ráadásul nem tudom kinek éri ma már meg térfigyelő kamerák, meg fényképező mobiltelefonok előtt verekedni, ráadásul egy pályaudvaron.

Pont ezek miatt én minden esetben azt táncsolom, hogy ha beléd kötnek, akkor dumáld ki magad, intézd el kommunikációval, blöffölj, hivatkozz emberekre, ilyesmik. Ha nem megy, akkor fuss el, vagy fújd le gázsprayvel. A futás és a gázspray akkor is bejöhet, ha többen vannak ellened. Egyébként már csak azért sem szabad leállni öklözni senkivel, mert sosem tudhatod, hogy melyik pillanatban fogja előrántani a rugóskést. Nem éri meg kockáztatni.

Ettől függetlenül tisztelem azokat az embereket, akik nem félnek belemenni egy-egy konfliktusba, és akár egy utcai bunyóba is bele mernek állni, de az ilyen egyéneknek már nem kedvez ez a világ. Ezt butaság lenne nem belátni.

A küzdősportok királyak, de a sportértékük miatt azok. Senki ne kezdjen el azért küzdősportolni, mert az majd száz százalékos önvédelmi tudással ruházza fel, mert ez nincs így.

2020. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5# vagyok.

6#,teljesen igazad van.

2020. szept. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszotokat skacok!
2020. szept. 16. 22:22
 9/10 anonim ***** válasza:
gyere és megtanítalak
2020. szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, van erre oldal, ahol kereshetsz magadnak bunyó partnert...
2020. szept. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!