Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mivel egészítsem ki a judot?

Mivel egészítsem ki a judot?

Figyelt kérdés

Heti 2 alkalommal járok arra, olyan heti egy edzés még beleférne. Japán jujitsu esetleg boksz. A bokszban már az alapok meg vannak, igaz sparing nem volt, de ütni megtanultam. A jujitsut csak próbálgattam, tetszett is.


Vagy amíg nincsennek meg a testharc alapok judoból (legalább sárga öv) addig valami erőnövelő tornát csináljak és a táplálkozást javítsam? (olyan 67-70 kg vagyok 1,72 m magas, jöhetne rám izom)


A harcművészeti irányt is folytatnám később mondjuk: jujitsu, ninjutsu vagy happkido stb. A judo meg jó alap lenne rá, de a boksz is. Meg a kungfut is kipróbálnám. Persze ezeket a következő évben csak.


Ti mit javasolnátok?

Köszi


32F



2020. szept. 26. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Box.
2020. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Az 1-esnek igaza van!

Ökölvívással.

2020. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Ne pocsékold az időd önvédelemre. Elég egy kés a kezedbe és legyőzhetetlen vagy még egy 19 éve boxoló is úgy elfut elölet. (Az itt válaszolók leírása alapján írom ezt)
2020. szept. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3-as, mely válaszadókra gondolsz? Van jónéhány érdekes kommentelő, az igaz akik szerint felesleges bármit is tanulni, hiszen minden hatástalan egy késsel/pisztollyal/Nyugat-virginiai molyemberrel szemben, úgyis szétvágnak/szétlőnek/széttaposnak/beköpik a tüdődet. Mondjuk, érdekes felfogás, elfogadnininkább a verést/szélsőséges esetben halált mint hogy próbáljak védekezni, menteni az életem. (ha a futás nem válik be)


Judo, mint keményebb testharcos stílus mellé szerintem jó keresztbeedzés az ökölvívás, nyilván nem lesz mindenkit leverő terminátor az illető (de nem is biztos, hogy az a célja lehet versenyzésre keres kontaktabb küzdősportokat, vagy szimpla testmozgásra) , de több esélye lesz, mint az ÁtlagPistinek (akit így hívnak, bocs ez a név ugrott be, nem személyeskedésből!) aki verekedést maximum TV-ben látott, és balegyenest is maximum a Tekkenben ütött. 🙂

A trolllokkal meg nem kell foglalkozni, nem etetni őket, hanem hagyni.

2020. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#4 akkor te vagy az első, akinek nem a kés a fétise. Mindig a késsel jönnek elő.
2020. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#4 hát igen nem vagyok épp egy nagydarab kidobó fiú alkat, de nem is az a cél, hogy nagy harcos legyek, vagyis igen, de máshogy az életben helytállni... :) Önbizalom növelés, önfejlesztés meg egészség megőrzésre, izomfejlesztésre kell. Persze ezzel a tudással ha megszerzem már van esélyem egy nálam nagyobb ellen is, ha ő nem annyira képzett. Meg mondjuk érdekesek ezek a dolgok a kultúra miatt is: pl. HEMA, sáska kungfu, ninjutsu stb.
2020. szept. 27. 18:37
 7/14 anonim ***** válasza:
A HEMA rendben van, de a többit, amit írtál, hanyagold.
2020. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Csak a wing tsun!....ja nem...
2020. szept. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Dehogy hanyagolom! Bemondásra, minden féle érv/bizonyíték nélkül biztosan nem fogom! Ami tetszik azt kipróbálom, csinálom, ha nem jó/nem bízom az edzőben abba hagyom! Ami hasznos belőle azt megtartom, lehet pont az fog megvédeni valamikor. Minél többet ismerek annál, jobb. Azért mert nektek nem jött be valami még nem biztos, hogy nekem sem fog! Ilyeneket ne is írjatok!


Mondjuk ninjutsu-nál tényleg olyan helyen voltam, ahol nem volt szimpatikus az edző, és a módszerei sem tetszettek, de attól még lehet (biztos) van olyan edző aki jól oktatja a városban. Ez az Európai Modern Ninjutsu 100%, hogy jó, mint egy thay wo do/kempo edzés. De ha ott sem tudok bizalmat szavazni az edzőnek, ott hagyom. Ez ne legyen már érv, hogy a ninjutsu nem jó, mert egy helyen (számomra) rossz volt!


A wing tsungot azt biztos nem fogom! Ott annyira antipatikus az egész, annyira a pénzről szól, hogy kösz nem. De a tzung-ot, chung-ot már lehet szó.

2020. szept. 29. 10:33
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Jó, érv és bizonyíték kell? Akkor, mint tapasztalt, aki minden harci stíluson járt már ezerszer és mindenkivel IS bunyózott, elmondom neked, hogy ez nem tetszés kérdése, egyszerűen ezek a stílusok semmirevaló hulladékok, ergó pénzkidobás és időpazarlás foglalkozni velük. SEMMI hasznuk nincs, mert semmi jó nincs bennük. Egye-fene, egyes kungfu stílusok jók lehetnének, ha jól lennének oktatva, de nincsenek, ergó totál felesleges. A te pénzed, te időd és te életed, én csak, mint szakértő elmondom a tényeket és eldöntöd, hogy kib***szol-e magaddal vagy sem. Én szóltam, úgyhogy mosom kezeim, figyelmeztettelek.
2020. szept. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!