Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Judo vagy brazil jiu jitsu...

Judo vagy brazil jiu jitsu lenne a jobb? Esetleg sambo?

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 00:43
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
56%
Megelőlegezem a gyikes közösség egyetlen elfogadott válaszát : a boxon és bírkózáson kívül minden szar, varázslat.
2020. okt. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
10%

Testmozgánsak mindegy.


Küzdőspotnak mindegy, mert elég pici az esély, hogy egy másik küzdősportolóval akadj össze.


Önvédelemnek a futás és a lövészet az ajánlott sport.

2020. okt. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
lol
2020. okt. 12. 09:06
 4/33 anonim ***** válasza:
75%

Amelyik elérhető.


Én judozom, koromnál fogva sokat földezek már, nekem ez a szebb, a jobb, a bjj magas szinten erősen túl van bonyolítva (vagy épp elmegy a faék egyszerűségű heelhook oszt' jónapot irányba, az ortopédsebészek céhének ajánlásával). Kevésbé magas szinten meg nem sokban különbözik a judótól. Dobni, esni meg jobb a judo, és igen, gi nélkül is lehet cselgáncsozni! :)


A sambo annyiból szimpatikus, hogy ott úgy kell dobnod, hogy utána is domináns helyzetben maradj - viszont nem tudom, hogy Magyarországon mennyire valós a szambó oktatása. Ahol birkózószőnyeg van, ott birkózást fognak oktatni, ahol tatami, ott judot.


Ezek után annyit javaslok, hogy oda menj, ahol foglalkoznak veled - ez pedig jó eséllyel bjj lesz, ha már kinőttél a gyerekkorból, mert a judo hazai intézményrendszere az olimpiai részvételre, és az ehhez végzett folyamatos utánpótlásképzésre van kihegyezve, ergo széles bázisa van gyerekek közt, folyamatos a toborzás, viszont tinédzser-korban már nem sok babér terem egy új belépőnek, felnőttként kezdeni pedig kvázi lehetetlen.


A bjj viszont üzleti alapon erősen épít a felnőttekre is, szóval nagy valószínűséggel az lesz számodra is elérhető.

2020. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó elég jól leírja.

Én BJJ-zem, a heelhook a minden. :D :D :D

2020. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Samborol nem tudok nyilatkozni mert nem ismerem, de szerintem eloszor judozni kellene, mivel megtanulsz esni,tompitani, mozgaskordinaciot javitja, az meg, hogy alkalmatlan utcan ez egy baromsag..Kemeny dinamikus sport a cselgancs, attol mer gi- be kuzdenek attol meg siman foldhoz fagsz egy utcai embert mint egy rongybabat ha tenyleg szorgalmas es kitarto vagy. Utana a bjj t lenne erdemes elkezdeni, mert az foldharcban gazdagabb, viszont mivel annak primitivebb a foldrevitel skill jei, ezert eloszor judoval kezd.
2020. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
A sambo kb ugyan az, mint a judo, csak lehet benne lábat fogni+ a combat sambo ban ütni és rúgni is
2020. okt. 12. 20:32
 8/33 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem el újra a judot hobbiból, és felnőtt vagyok. Ez azért nem teljesen igaz, hogy nem lehet lemenni edzni ilyenekre felnőttként. Hát nyilván akkor kap pénzt az önkormányzatoktól a klub ha gyerekeket versenyeztet, de attól még sok klub foglalkozik felnőttekkel, sok pénz van abban is. (Ezeket az edzőm mondta)


Szóval Bp. simán lehet olyan klubbot találni, legalábbis Bp-n nem gond. Keresőbe kezdő Judo edzés Budapest vagy ilyesmi.


Ide jártam régen [link] <--itt biztos fogadnak, nagyon jók.

A New Your fitnessben vannak edzések, ott kezdtem nem rég újra (XV-XVI ker. határán) ha esetleg az lenne közelebb lenne. A gyerekek után szoktunk mi jönni és alig vagyunk 4-en az edzésen...

[link]


Ez is jónak tűnik, csak nekem kicsit messze van: [link]


A többiről nem tudok nyilatkozni, de gondolom birkózásnál is tudnál helyet találni Busapesten.

2020. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nálunk az egyetemem van judo szakosztály, oda elmehetnék
2020. okt. 14. 19:26
 10/33 anonim ***** válasza:
Akkor irány edzeni! ;) Próbáld ki mindegyiket egyébként és az alapján dönts. De űzhetsz többet is úgy több mindent fogsz ismerni, szerintem az a legjobb, ha minél többet megtanulsz.
2020. okt. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!