Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportban hátrány az, ha...

Küzdősportban hátrány az, ha a magasságomhoz képest nehéz vagyok? Súlycsoport miatt?

Figyelt kérdés
Tehát ha vagyok 167 cm és 78 kg. Nem vagyok kövér, izmos vagyok és nehéz a csontozatom

2020. okt. 17. 21:01
 1/2 Milyen név nincs még válasza:

Én 178 vagyok és 78 kg-ban versenyzek (amatőr szinten, gi grappling). Ezzel a magassággal eddig nem sok ellenféllel találkoztam, kb egy fejjel alacsonyabb az átlag. Ha rendesen tudod használni az izmaidat szerintem tudnál nyerni ellenem, bár nehéz ezt leírni, mert eddig a súlycsoportban nem győztek le... Az ellenfeleim eddig mind kevesebb erővel rendelkeztek, de ha te 10 cm-rel alacsonyabb vagy és ugyanolyan nehéz akkor elvileg jóval erősebb kéne legyél.


Szóval szerintem egyáltalán nem hátrány, kivéve ha az eggyel nagyobb súlycsoport aljára kerülsz, mert akkor magasabbak és nehezebbek lesznek az ellenfeleid ;)


Egy hasonlóan edzett és 160 körüli haverommal nagyon sokáig döntetleneket játszottunk (nem időre, csak kopogásra ment a játék és több, mint 1 órán át nyúztuk egymást általában). Szóval ha van technikád akkor egyértelműen előny a rövidebb erőkar és kevesebb abszolút hely a fogásra.

2020. okt. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A legtöbb sportnál hátrány. Sportonként változik hogy mekkora hátrány. Statisztikailag biztos kimutatható hátrányként, de azért általában kompenzálható. Ettől nyugodtan választhatsz bármilyen sportott.
2020. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!