Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A sambo mennyire jó pl a...

A sambo mennyire jó pl a birkózáshoz vagy a bjj-hez képest?

Figyelt kérdés
Most megy a sambo vb a tv-ben, nézem, de nekem valahogy gyengének tűnik. Földharc nem nagyon van, mert állandóan felállítja őket a bíró, de földrevitelben sem tűnnek olyan jónak, mint egy judo-s vagy egy birkózó

2020. nov. 6. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Xd
2020. nov. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Egy f.o.s.
2020. nov. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A birkózást, judót és a bjj-t csinálom/csináltam, a szambót csak néha nézni szoktam (illetve olvastam róla könyvet), ezért nem tudok 100%-os szakvéleményt adni. A szambósok általában nem tudnak olyan szinten harcolni a földön, mint egy bjj-s, de jobban tudják a dobásokat. Dinamikusabban mozognak a bjj-seknél, és agresszívabban adják be a submission-oket, melyek közt arányaiban (szerintem) több a láb- és térdfeszítés, mint a bjj-ben.


A judo nagyon jó dobásokban, de sajnos sokféle feszítést kivettek már belőle, ezért grapplinges szabályrendszerben a szambósoknak szerintem több esélyük lenne.


A birkózás pedig olyan, hogy egy jó birkózó mindhárom stílusú versenyző ellen (bjj, judo, szambó) tud nagyon kellemetlen lenni, mivel még ruha se kell neki ahhoz, hogy erős fogást szerezzen, és támadjon.


A szambó "combat"-változatában már tanítanak tudtommal ütni és rúgni is, ez egyértelműen pluszpont a szambónak.


Szerintem nincsen egyértelmű rangsor ezek között, hogy melyik a legjobb, érdemes mindegyikből ellesni azt, amit az adott stílusban csinálnak a legjobban (a többihez képest).

2020. nov. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 GordonRyan válasza:
2.válaszoló: i.d.i.ó.t.a
2022. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!