Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen az első karateedzés?

Milyen az első karateedzés?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, egyre inkább érik bennem, hogy amint majd lehet, kipróbáljam a karatét(shotokan). Ha elmegyek az első edzésre teljesen kezdőként, ahol vannak vegyesen haladók és kezdők is, akkor én ott mit fogok csinálni, hogy fog kinézni? Vagy nekem külön valaki elmagyarázza az alapokat? Láttam már kívülről edzést, ott teljesen kezdő nem volt, együtt edzett a fehér és a barna öves is.

2020. dec. 12. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A bemelegítést, nyújtásokat, illetve erősítő jellegű feladatokat általában mindenki együtt végzi.

A technikai gyakorlás kivitelezése klubtól is függhet. Ahol én voltam, ott külön foglalkozott valaki a kezdőkkel.

Küzdeni még valószínűleg nem kell beállnod az elején (már ha lesz küzdelem).

2020. dec. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Jó szándékból szólok már most az elején, hogy STOP! Inkább ne! A karate csak idő, pénz és energia pocsékolás, ha a pusztakezes küzdelem érdekel, akkor bármelyik másik küzdősporttal többre mész MINDEN téren, tehát edzés, állóképesség és minden egyéb téren is.


De, ha nagyon tetszik meg érdekel és nem baj, hogy semmi pluszt nem fog adni, neked csak a mentális része a fontos, hogy emberek között vagy és addig se a gép előtt ülsz, akkor menj. Csak meg akarlak kímélni attól, hogy szarral kezdj, mint ahogy én tettem és most mindennél jobban bánom, hogy annó nem hallgattam emberekre és nem álltam át ökölvívásra.


Na, most, hogy a lelkem megnyugodott, hogy én mindent megpróbáltam, hogy megvédjelek attól, hogy kicsessz magaddal, válaszolok a kérdésre:


Valószínűleg valaki majd foglalkozik veled. Így szokás, az újoncokat odateszik valami haladóhoz, aki elmond és megmutat nekik mindent. Aggodalomra semmi ok, ez így normális. Majd az edző elmond mindent.

2020. dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Utolsónak igaza van.. Hagyd a shotokant, keress valami mást.. pl boksz, birkózás, muay thai stb


Nálunk először bemelegítés, aztán a kezdőket külön rakták, csapkodtuk a levegőt, gyaku tsuki, mar geri

2020. dec. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Az első válaszoló vagyok, az utóbbi hozzászólásokra szeretnék reagálni. Már sokadik küzdősportként/harcművészetként csináltam a karatét (judo, bjj, birkózás, boksz, japán jitsu alapokkal), de azzal nem tudok teljesen egyetérteni, hogy időpocsékolás lenne. Nekem adott új szemléletet és új ötleteket a többihez képest is, még akkor is, ha önmagában nem annyira hatékony.

Viszont ha elkezded, akkor előbb-utóbb célszerű mással is kiegészíteni (de ez egyébként bármelyik stílusra igaz).

Azt viszont aláírom, hogy önmagában bőven nem a shotokan karate a leghatékonyabb stílus.

2020. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Hát nyilván jobb, mint ha otthon feküdne a kanapén, de akkor már valami normális küzdősporttal többre menne. A shotokan karate technikái konkrétan használhatatlanok egy bunyóban. Merev, kényelmetlen, természetellenes, szögletes állások, fejet nem védik. A karate lehet látványos a filmekben és ott működik, de a valóságban senki sem fog zenkutsu dachiban, hikitébe tett kézzel bunyózni..
2020. dec. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

Igen, ezeket sajnos én is tapasztaltam. Túl "szögletesen" gondolkodnak.

Nem használhatatlanok a technikák, csak nagyon ritkán találni olyan mestert, aki használni is tudja őket. Szerintem nyugaton általában nem értenek a karatéhoz (de ez csak az én véleményem), a legtöbben csak az övszínekre és a marketingre mennek.

2020. dec. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire akarod használni de ha onvedelmet akarsz akkor ökölvívás birkózás judo és földharc. Minden más elég varázslat. A cigányok ellen pedig a birkózás a leg hatásosabb mert mindegyik fél év papucsozas után Kolomparklicskonak meg Lakatostyszonnak képzeli magát az ő primitív állításuk szerint csak boxból áll egy verekedés, persze ők vannak meglepődve a legjobban ha úgy földhöz vágod őket hogy a nyaka az anuszan jön ki
2020. dec. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem mondta senki, hogy annyira bunyózni akarok. Nyilván a szabad küzdelem is fontos része a karaténak, és érdekel is, de főleg a lelki dolgok,illetve a számos jótékony hatásaként csinálnám. Tehát nem akarok se boxolni, se birkózni, csupán annyit kérdeztem, hogy milyen ez első karateedzés.
2020. dec. 24. 21:29
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Figyelj őszintén megmondom neked én kis gyermekként kyokushin karateztam, az talán a többi karate fajta közul a leg reálisabb. Én magamból kiindulva nekem egy teljesen alap szempont, hogy ha már küzdősportra járok , legyen alkalmas utcai önvédelemre. Minden olyan küzdősport, ahol van sparring, ellenfél ellenállását kell valamilyen módon megtornod és, tudod milyen az amikor egy ütést rúgást kell kivedened, szorításból fogasbol kiszabadulnod, ezek mind az előnyödre válhatnak. Én most a kyokushin karaterol tudok neked infót adni mert anno azt csináltam, de azt is már régen. Nekünk az edzés bemelegitessel kezdődött, futás, átmozgatás, majd páros gyakorlatok ütés rúgás, mind begyakotolva, tehát köze nem volt a rendes bunyohoz, majd tele formagyakorlatokkal( katakkal), az az egy tetszett , hogy volt fajdalomtures, és bizony odarugtak keményen az anno 12 éveseknek is a nagyok. Ha a spirituális részét nézzük akkor egy fegyelmezett kuzdosportrol van szó viszont a kyoban nincs fejutes, ami nagy hátránya. Úgy mondanám, hogy a kyokushin karate, egy jó alapot, ad de egy kick box, thai box hoz képest nagyon gyenge ha a küzdelmei reális részét nézzük. Az, hogy a shotokan karate milyen, nekem a volt szakasztarsam fekete oves volt belőle, én úgy tudom egyszer azt mondta, hogy ott az erő abszolút nem számít , csak a gyorsaság , állóképesség. Ha csak mozogni akarsz kiváló igazából, megvan a spirituális része is, de mondom én mivel magamból indulok ki, én nekem az a legfőbb szempont hogy egy küzdősport akkor jó ha keményen küzdenek kell, és ezt önvédelmi célból igenis tudod alkalmazni, erre pedig nem a karate a leg alkalmasabb.. Úgy mondanám ad egy jó alapot.
2020. dec. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%
Shotokan? Fuss...rohanj...menekülj onnan
2021. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!