Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karate érdemes-e...

Kyokushin karate érdemes-e elkezdeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Véleményekre lennék kíváncsi egy 18 éves lánynak nem lenne késő ezt az ágazatot elkezdeni? Korábban Shotokánoztam valamin box edzéskre jártam, de a karate elköltözött, meg nem is szerettem már a végén járni. A box meg annyira nem jött be. Jelenleg most ez van amire tudnék járni a lakhelyemen valamint Box de az annyira nem jön be mert túl kemény.
2021. máj. 16. 14:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
52%

Pénzkidobás, mert harcértéke nincs. Ha a box túl kemény, akkor kickboxra menj, az lazább sokkal.


Egyébként adj magadnak időt boxban, hogy belejöjj és megszokd kicsit. Az elején mindig kemény, de ez van, ha valódi harcértékkel rendelkező harci stílust akarsz tanulni. A küzdelem az kemény, ez ilyen. Ne add fel! A karatét viszont semmiképpen sem ajánlom, 0 harcértéke van és ha rosszabb helyre mész, akkor még sportértéke sincs, csak nyomják a katákat. Akkor már menj táncra, ugyanaz.


Szóval ha nem box, akkor kickbox vagy pedig testharci stílust próbálj ki, például judo vagy bjj. Azok is nagyon-nagyon jó stílusok, mind harcértékre, mind sportértékre.

2021. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
45%

Illetve bocsánat, nem akartam a táncokat megsérteni, azok nagyon jó dolgok és azoknak van sportértéke a karatékkal szemben! Szóval nem akartam leszólni a táncokat.


A karaténak a harcértéke kiváló minőségű edzés esetén is 0, mert technikailag hulladék az egész stílus, de ha jó az edzés, akkor legalább sportértéke van. De amiatt nem járnék rá soha, akkor se, ha ők fizetnének, mert drága idő.


Tényleg azt ajánlom, hogy ne add fel a boxot, ha kicsit ráérzel és megszokod, akkor nagyon fogod imádni később, de ha mégse a te stílusod, akkor kickbox, az sokkal lazább, vagy pedig testharci stílusok.


Kitartást! 👌

2021. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%
2: Akarod mondani a magyar harcművészeti és küzdősport 99,99%nak nincs harcértéke. Nem kell úgy beállítani, mintha a többi annyival jobb lenne Magyarországon, kb. mind vicc kategória az egész.
2021. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
38%
Nem érdemes.
2021. máj. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem kezdj el karatézni és ne hallgass a fotelharcosokra. Viszont tényleg vannak rossz dojok.
2021. máj. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Tiszakanyar ***** válasza:
61%
1-es jól beszél, pénzkidobás, nem ajánlott.
2021. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Tiszakanyar ***** válasza:
49%
5-ös, konkrétan csak a fotelharcosok/karatésok ajánlják a karatét, mert mindenki más, aki látott már más stílust közelről látja, hogy gyengék. 1-es nagyon szépen leírta, lehet rá hallgatni. Technikailag nem jók, szegények. Ha jó edzést kifogsz, akkor legalább azt lehet mondani, hogy edzésre jó, mert mégis átmozgat meg ilyenek. De harcra nem, még átlag ember ellen is marha nehezen.
2021. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
54%

3-as, nem akarok én ilyet mondani. 1) mert én mindig egy stílus maximum potenciálját nézem, 2) mert hót felesleges Magyarországot ostorozni, mindenhol rosszul, pontosabban elavultan vannak oktatva a harcművészetek, 3) az 1-es pont végett nem szoktam szidni valamire való kungfu stílusokat például, mert azok között is van 1-2, ami technikailag tényleg jó lenne és a tanulóik jó bunyósok lehetnének, ha az edzésmódszer nem lenne elavult. Namost ez a karatékról nem mondható el, mert azok technikailag rosszak, tehát még jó edzés esetén se lenne jó, erre tökéletes példa a Karate Combat szabályrendszer, ajánlom, hogy nézz bele YouTubeon, nagyon jó kis bunyókat lehet látni, a legjobban képzett karatésok ott vannak és ők milyen szinten vannak? Mint egy alsó-közepes kickboxoló. Azokból már kinézem, hogy egy átlag embert le tudhatnak ütni, de minden más karatés, aki nem abba a szabályrendszerbe edz és gyakorol, az ennyit se tud.


Egyébként őszintén nagyon sajnálom, hogy az itteni karatésokat megbántottam, nem a személyetek ellen szól a kommentem és nagyon jól tudom, hogy milyen érzés a tudat, hogy éveket beleölsz valamibe, ami gyenge és nem éri meg, hiszen ezen én is átestem. A felvilágosodás után túl kell lendülni ezen és lemenni rendes edzésre: box, kickbox, thaibox, savate, judo, bjj, birkózás.

2021. máj. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
28%
Én karatéztam, èn se ajánlom.
2021. máj. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%
Igazuk van az előzőeknek: birkó, box, judo, thaibox... ebben a sorrendben.
2021. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!