Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportolók!Mennyi idő...

Küzdősportolók!Mennyi idő alatt mennyit lehet fejlődni?

Figyelt kérdés

Tudom,ez ember meg egy kicsit korfüggő is,viszont átlagba,a gyorsaság,erő maga a dinamika illetve megtanulni verekedni komolyabb szinten kb mennyi idő?


Leginkább arra lennék kíváncsi,hogy mennyi idő mire felgyorsul az ember,beleértve az ütéseket és a rúgásokat. 181 cm 90 kg vagyok (17f)van rajtam bőven súly és nehéz dolgom van.Edzőm szerint le kéne adnom 10 kilót,de nem akarok nagyon gebe lenni,pláne mivel elakarom érni a minimum 40-es kart, (most 38,kicsit verdesi a 39-et,bedurrantva van meg 40,van,amikor 41 is)

Ezért arra gondoltam tovább gyakorlom az ütéseket/rúgásokat és egy nagyon picit szálkásítok,ekkora súllyal mennyi idő mire felgyorsulok?


Mert azért vannak tőlem jóval nehezebbek és nagyon gyorsak,viszont ők sem most kezdték.


+kérdés gyorsaságot vagy erőt növelni könnyebb?



2021. jún. 21. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Fel ev alatt belejottem a boxba ugy ahogy (igaz en mindig sportos voltam) Heti 3-4 edzessel. 1 ev utan mar versenyeztem, de mire ugy berogzult h ne nagyon talaljanak el meg minden reflexbol jojjon inkabb 2 ev volt. 5 evig jartam mar csak gyurok.
2021. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nagyon bonyolult kérdés. Függ sok mindentől, mennyit edzel, mit, milyen kitartó vagy, milyen intenzitással csinálod, stb. Ha valaki akar, kapar, akkor egy év alatt válhat belőle kempo/box/thai box versenyző. Nálunk ha nem vagy hülye akkor a nullàról lehetsz versenyző kortól függetlenül 1-1,5 év alatt, persze kitartást kell, mert ha béna vagy, és 1,5 év után is úgy ütöd a horgot, mint egy gyp-s, akkor nem leszel az. Exem 15 éve csinálja, és egy versenye sem volt, nem tud rúgni sem, mert nem vette komolyan soha. Ismerek olyat is aki 10 hónap alatt 28 évesen lett kempo versenyző. Lehet fejlődni, ha akarsz, és van hozzá némi tehetséged. Én magam thai boxolok.
2021. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!