Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Legmagasabb hegycsúcs amit...

Legmagasabb hegycsúcs amit engedélyek,sziklamászótudás és felszerelés nélkül meg lehet hódítani?

Figyelt kérdés
Pl. mint a Schneeberg,hogy fel lehet túrázni rá(esetleg csúcsközelben négykézláb mászni,az még belefér, és esetleg magasabb mint a Schneeberg, de ugyanúgy minden "speciális" dolog és tudás nélkül fel lehet menni, tudtok ilyeneket?

2021. jún. 23. 05:19
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Az két külön kérdés, hogy mi az, amire sima sétával feljuthatsz, illetve mi az, ahová engedély nélkül felmehetsz.


Európában a Mont Blanc-ra nem kell engedély, annyiban nem sima séta, hogy hágóvas kell, meg stabil botok, hogy ne csússz ki, mivel a hegyet nyáron is jég borítja. Elbrusra szintén ugyanígy juthatsz fel, de ott már kell hatósági engedély. Kilimajaro-hoz sem kell hegymászó tudás, de oda már a beutazáshoz is kell a vízum, oltások, terepjáró, hogy eljuss a hegyhez, kenőpénz és cigi ha a hatóságok kötekednének, stb., stb.

2021. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Schesaplana.
2021. jún. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2:

1-es vagyok. Rákerestem, az a hegy 2964m magas. Csak az Alpokban jópár olyan 3000 m feletti hegy van, ahová két lábon cipőben, bakancsban, hágóvas nélkül, kezed használata nélkül felsétálsz. Csak a legközelebbi ilyen épp csak háromezres: Grosser Hafner.

2021. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A Mont Blanc-ra talán nem kell külön engedély, ezt nem tudom, de az a minimum, hogy az egyik helyi szállodában szállj meg. Nem mászhatod meg a Mont Blanc-t, ha nem vagy bejelentkezve egy helyi szállodába vagy panzióba. Helybeliek esetén ettől talán eltekintenek, ezt nem tudom, de attól még ki kell venned egy szobát egy szálláson a hegy közelében, különben nem mászhatod meg a hegyet. Tehát végeredményben kell engedély a Mont Blanc megmászásához is.
2022. aug. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!