Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Érdemes lenne MMA-t tanulnom?

Érdemes lenne MMA-t tanulnom?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, már egy ideje kondizom, de nem érzem, hogy ez túl sok robbanékonyságot adna, és a súlyzós edzéseim nagyon sok izomcsoportot hagynak képzetlenül. Szóval kissé most is törékenynek érzem magam, hiába az izomtömeg.


Elkezdenék egy küzdősportot, történetesen az MMA-t, de vajon érdemes belefognom az alábbiak fényében?


- nem versenyeznék, csupán edzeném magam. Robbanékonyabb, rugalmasabb akarok lenni, és szeretnék szerezni valami alapvető önvédelmi képességet, ha - az ég ne adja - verekednem kéne.

- szeretném elkerülni a fejsérüléseket az edzések során, amennyire lehet.

- idő híján, kondi mellett csupán heti egy edzésre mennék, azt viszont nagyon keményen szeretném végigcsinálni.


Nektek mik a tapasztalataitok? Versenyzési szándék nélkül, önfejlesztésre alkalmas az MMA?


Köszönöm!



2021. júl. 8. 01:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
🤦 Jhaaaahj. Az MMA nem egy küzdősport. Az egy szabályrendszer, ahova küzdősportokat tanult, már képzett emberek mennek verni egymást. Ami neked kell az sima box vagy thaibox. Én a boxot ajánlom.
2021. júl. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MadSeal ***** válasza:
100%

Szerintem heti 1 edzés bármilyen küzdősportban is kevés, nemhogy egy ilyen komplex esetben, mint pl. az MMA. Max szintentartáshoz, de ahoz is inkább 2 kellene, egy állóharc- és egy földharc fókoszú.

Ha gyengének érzed magad, végezz több alapgyakorlatott, törekedj minden ismétlésnél a max effortra és hogy a lehető legtöbb izmod felhasználd az adott gyakorlatban. Én pár év versenyszintű kickbox után is gyengének éreztem magam, amíg nem alakult úgy az életem, hogy el tudtam kezdeni rendesen edzeni (poweresen).

2021. júl. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért az remélem megvan hogy az MMA nem egy sport, hanem egy szabályrendszer :D
2021. júl. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez a sport/szabályrendszer dolog zavaros nekem, hisz valahol konkrétan az MMA-t tanítanak, de elhiszem nektek.

Tanuljak mondjuk boxolni? Nem éri az edzések alatt túl sok ütés a fejet?

2021. júl. 8. 11:06
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Az mma nem egy kuzdosport. Heti 1 edzes kb semmi. Ha felsz az utestol ugy meg ertelme sincs.. Elmesz pl boxra es latjak a ciganygyerekek h felsz, meg csak 1x jarsz ugy be se illeszkedsz.. hat biztos radmennek.. Persze adtol is fugg hova fogsz jarni.
2021. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem éri némi ütés a fejet, de mi van akkor? Azért tanulsz meg rajta bunyózni. Ha meg attól félsz, hogy káros, akkor don't fos, egyedül PROFI, nehézsúlyban és versenyszinten űzött box LEHET káros az agyra. Ott csattannak már olyan pofonok, hogy mindenki érzi a teremben, nem csak az, aki kapja. :D Úgyhogy abszolút semmi okod nincs az aggodalomra.


Ja, és heti 1 edzés az tényleg lófog.

2021. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat!

Akkor némi ütés még belefér :D Nem a kellemetlenségtől tartottam, csak az agyi gebasztól.


Igen, kevés ez a heti egy, de kondi mellett csak így menne :/

2021. júl. 9. 00:42
 8/14 anonim ***** válasza:
20%
Válasz, küzdősport vagy testépítés. A kettő nem fog működni. Nem, a küzdősportolók nem testépítenek. Igen, végeznek súlyzós edzést, de ők erőemelést csinálnak az meg fényévekre van a testépítéstől.
2021. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kezdj ökölvívással 18 évesen, aztán 3-4 év múlva iktass be mellé egy birkózást, brazil jiu jitsut vagy judot.
2021. aug. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9:

Aztán ugyanúgy nem ér vele semmit MMAban, mert röhögve döngölik a földbe. Ezt az önálló, tanulj meg X millió stílust önállóan felejtsük már el. MMAnal nem csak úgy megy, hogy megtanulsz annyi stílust amennyit tudsz, aztán kész. Azt kőkeményen össze kell kombinálnod. Judo mellett alapból felesleges BJJ-t tanulni, azt a maradék kieső technikát grappling edzésen megtanítják neked.

2021. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!