Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Judo vagy brazil jiu jitsu?...

Judo vagy brazil jiu jitsu? Melyiket érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
Hatékonyabb a brazil jitsu?

2021. nov. 7. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik neked jobban tetszik.
2021. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Önvédelemre melyik a jobb? MMA-hoz melyik lenne jobb?
2021. nov. 7. 17:09
 3/8 anonim válasza:
47%
Önvédelemre szerintem a krav maga a legjobb. Ha a kettő közül kellene választani akkor szerintem inkább a Judo. Persze lehet csak azért ajánlom inkább a Judot mert azt jobban ismerem, és a másikról még nem hallottam annyit.
2021. nov. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Jaj de rég volt "hatékonysági önvédelmi utcai harcos kocsmai bunyós" kérdés. Azt hittem, hogy a trollkodás, továbbá a fejekben lakozó sötétség és paranoia már megszűnt, de örülök, hogy tévedtem.

Kérdező! Ha troll vagy, akkor nyald meg a bokám! Ha pedig nem, és a kérdésed komoly, akkor az önvédelemmel akkor törődj, ha Kolumbiában élsz. Ha Magyarországon, akkor állj le a Netflix sorozatokkal, és akkor nem fogsz rettegni az utcán. Ha pedig mindenképp szeretnél rugózni ezen az önvédelmi baromságon, akkor vegyél egy gázsprayt és egy olyan cipőt, amiben kényelmes szaladni.

Ha pedig sportolni szeretnél, és szeretnél egy minőségi harcművészet útján megindulni, akkor mindegy, hogy judo vagy BJJ. Alapvetően mindkét stílus remek. A lényeg, hogy találj olyan egyesületet, ahol színvonalas az edzés, és ahol leigazolnak kezdő hobbistákat is.

2021. nov. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó, akkor hagyjuk az önvédelmet. Csak meg akarok tanulni verekedni.

Leigazolni? Nem szeretnék versenyezni.

2021. nov. 7. 18:08
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

De attól még egy küzdősport klubnak akkor járhatsz az edzéseire, ha leigazol az egyesületébe! Nyilván a Lakatos Béci mester által vezetett falusi művelődési ház pincéjében tartott boksz edzésen nem kell ilyesmi papírmunkával törődni, de a minőségi tréninget nyújtó szervezetek leigazolnak, ha hozzájuk akarsz járni.

Ha pedig "meg akarsz tanulni verekedni", akkor még egyszer leírom azt, amit már leírt az 1-es és a 4-es is. Mindegy, hogy a felsorolt két stílus közül melyiket választod, mert mindkét stílus kiváló harci rendszer. Viszont ne csak annyi legyen a célod a sportággal, hogy megtanulj verekedni, hogy te legyél a helyi kocsma királya, mert akkor hamar ki fogsz bukni a klubból. Legyél alázatos, szeresd a sportágat, és csináld szívvel-lélekkel!

2021. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mit értesz leigazolás alatt? Muszáj versenyezni is? A versenyzés stressz
2021. nov. 7. 18:19
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell versenyezned, csak leigazolnak egyesületi tagként, hogy legálisan fogadhassa el tőled a tagdíjat, és ha az az edzésen eltörik a lábad, akkor a mentőkkel ne jöjjenek a rendőrök is, hogy te hogy kerülsz oda, amikor papíron nem is vagy a klub tagja. Ezért mondtam azt, hogy egy falusi művelődési ház pincéjében tartott boksz tréningen ezzel a részével nem foglalkoznak a dolgoknak, de egy magára adó szervezetnél igen.

Amúgy hány éves vagy? 10?

2021. nov. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!