Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik budapesti tai chi...

Retipipit3r kérdése:

Melyik budapesti tai chi iskolában van a formagyakorlatok mellett harci oktatás, szabadharc, esetleg sparring? Ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Hiányzik a tai chiből a szabadharc/ önvédelem a legtöbb iskolában. Tudom, hogy a Chen vagy a Wi irányzatot kellene keresnem, de tudtok konkrét iskolát, oktatót? Köszönöm!

2021. nov. 23. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Miért nem mész el valódi sportot űzni? Miért akarod az idődet, a pénzedet és az energiádat baromságokra áldozni? A boksz, a birkózás vagy a judo nem tetszik?
2021. nov. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, azok sajnos nem. Kravoztam is, most okkal keresem a tai chit.
2021. nov. 23. 23:59
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Krav maga után tai chi? Csöbörből vödörbe...
2021. nov. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Lemész egy box edzésre és megtetszik azonnal. Abszolút nem az, mint aminek emberek hiszik. Egy gyönyörű harci stílus, a szememben sokkal szebb, mint bármi más, s nem egy stílust tanultam már, nem egy stílust láttam már. Hidd el, lemész 1 box edzésre és többet nem akarsz onnan eljönni.


DE ha mégis nagyon valami kínai kell és testharc fókuszált (mert amúgy a tai chi egyébként az, ha jól oktatják is), akkor keress shuai-jiao edzést. Valószínűleg nincs Magyarországon, de HÁTHA. Nézz utána, keresgélj. Az egy nagyon jó testharci stílus. Másik a chang dung sheng shaolin, ami tulajdonképpen a shuai-jiao-ra alapoz, de van benne kis rúgás meg ütés is.


Magyarországon te tai chit, ahol tanítanak küzdeni is, nem fogsz találni semmiképpen sem.

2021. nov. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pár éve volt egy kínai oktató valahol a pesti gettóban, chen stílust oktatott, remélem megtalálod ennyi alapján. Nekem sajnos messze volt, ráadásul yang-ot kerestem, azt szeretném folytatni.
2021. nov. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi erőből menjél karatézni,vagy teakwandora menjêl...

Miért ilyen no name harcművészetet tanulni?

Menjél rendes harcművészetre,és ott gyakorolhatsz rendesen

2021. nov. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Thunderfairy ***** válasza:

Ilyen Thai chi-s dolgokkal te nem fogod utcán megvédeni magad. Itt ahól élek van Chen thai chi. Hát az edző mondaná el neked hogy ez nem önvédelemre való. Pedig kinai mestertől van tanítási engedélye.


Kravvoztam is, most...


Krav maga pont hogy egy önvédelmi rendszer. Szerinted az izraeli speciális kommandó mit gyakorol közelharcként? Igen, Krav Magát. Tehát inkább egy mozgásban végzet meditáció (thai chi) mint egy utcai önvédelemre kitalált rendszer mondjuk egy kis ökölvivással együtt (Krav maga + box). Boxon megkapnád a küzdés gyakorlást, krav-on meg az utcai felkészülést. Szerintem keres egy jobb Krav maga klubbot az elsőnél ahól voltál.

2021. nov. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es, te shotokanoztál is ugye?

Pár kérdéssel arrébb még adós vagy a volt egyesületeddel, meg a jelenlegi boxegyesületed vérre menő sparringjaival...

2021. dec. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!