Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Azt olvastam, hogy sok évvel...

Azt olvastam, hogy sok évvel ezelőtt a judo kapcsán, hogy: "elhagyták belőle a testi épségre veszélyes technikákat". Ezek szerint a judo már önvédelemre alkalmatlan és csak versenysport?

Figyelt kérdés

2021. dec. 10. 10:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

Önvédelemre a gázspray alkalmas, meg a futás.

Ha viszont arra célzol (provokálva), hogy a judo csak egy hagyományaitól elszakított ratyi versenysport, akkor kérj menj neki egy 60 kiló fölötti haladó judósnak és választ fogsz kapni a kérdésedre. Ha nem leszel tíz másodpercen belül becsavarva a szőnyegbe, akkor meg fogok lepődni.

2021. dec. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Semmilyen provokáló célzás nincs a kérdődésemben. Miért lenne? Azt olvastam, hogy azért vettek ki belőle sok évvel ezelőtt technikákat, hogy komolyabb sérülés nélkül tudjanak edzeni, de hogy konkrétan miket vettek ki belőle és, hogy a hagyományaitól mennyire van esetlegesen elszakítva az nem tudom.
2021. dec. 10. 11:24
 3/26 A kérdező kommentje:
Kérdésemben.
2021. dec. 10. 11:24
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
És hogy jön ide az önvédelem? Gyakran érzed azt, hogy judóznod kell valakivel az utcán?
2021. dec. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%
Persze futás. Mi van akkor amikor nem tudsz elfutni, mert éppen a feleségeddel, gyerekeddel vagy és valamelyik elmebeteg a gyereked torkának szegezi a kést? Akkor is futás?
2021. dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem érzem,sem gyakran, sem ritkán hogy judoznom kellene az utcán,semmi ilyet nem írtam. Gyakran érzed azt, hogy provokáló hülyeségeket kell írnod?
2021. dec. 10. 11:37
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Gázspray
2021. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%
A Judot eredetileg arra találták ki, hogy az emberek meg tudják védeni magukat,csak később lett belőle versenysport. Kanó Dzsigoró hozta létre aki más küzdősportokban magas szintet ért el korábban. Ő némi szellemi töltetett is adott neki, a keleti filozófiák alapján.
2021. dec. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően olyan mozdulatokat vettek ki, amik nagy eséllyel egyből ízületi sérülésekhez vezettek volna (pl. hirtelen, kontroll nélkül bevitt feszítéseket).
2021. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nincsenek ütések, rúgások, fojtások csak nyaki ütőéren szabályosak, a kar- és lábfeszítések pedig csak fokozatosan.
2021. dec. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!