Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Moldoveanu (Moldován-csúcs)...

A Moldoveanu (Moldován-csúcs) mászható márciusban?

Figyelt kérdés

Március közepén tervezek egy 3 napos csúcsmászást, és ezt tűztem ki célul.


Milyen körülmények vannak ilyenkor a Fogarasban?


Gondolom nagy hó van még ilyenkor, de igényel különlegesebb tapasztalatot, felszerelést a csúcsmászásás?

Van lavina veszély? Úgy tudom, ez a hóólvadáskor, tavasszal előfordulhat.


Van magashegyi tapasztalatom, (jártam a Triglavon, Magas-Tátrában, a Nagy-Pietroszon pl.) viszont eddig csak nyáron másztam.

Téli mászásban nincs tapasztalatom.


Mennyire ajánlott így nekivágni? Mire készüljek?


A Szombatfalvi-völgyből, vagy a Vist-völgyből tervezek feljutni.


Mindenképp a hegyen éjszakáznék 1-et, vagy a Szombatfalvi menedékházban (Cabana Valea Sâmbetei) vagy a Tornyoki menedékházban.



2021. dec. 13. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
olyannal menj, akinek van tapasztalata ebben, mert otthagyod a fogad. kétszer voltam a moldoveanu-n, de nyáron, és szép időben. Ellenben, ha kellemetlen az idő ott, az nagyon veszélyes.
2021. dec. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Milyen szokott lenni az idő márciusban?

Mély a hó? Mire kell figyelni?

2021. dec. 15. 09:49
 3/3 anonim ***** válasza:
ott sokig nagyon nagy a hó. Egész későig lehet túrasízni. A körülmények meg olyanok, hogy nincs egy fa, tehát egyenesen ki vagy téve a kemény időnek. Erős a szél és hideg van
2021. dec. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!