Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Karate vagy vívás amatőrként?

Karate vagy vívás amatőrként?

Figyelt kérdés
Felnőttként melyik sportot érdemes elkezdeni, melyikben van nagyobb esély amatőr versenyekre eljutni? (kb. hány év edzés után) Esetleg valamelyikben "nevesebb" verseny /versenyzői szint/ is elérhető?

2021. dec. 25. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Ebből a kettőből szerintem karate. Fiatalon vívtam és pár éve lenéztem egy amatőr vívó klubba, az inkább tűnt ilyen szabadidős programnak mint versenyre edzésnek.

A karate meg olyan, hogy annyit ad, amennyit beleteszel. Mivel az egy harcművészet, nincs rajtuk az olimpia és a kényszeres utánpótlásnevelés.

Én amúgy a kendo-t választottam, az is vívás és lehet versenyezni amatőr szinten is.

2021. dec. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
A karatét én nem ajánlanám. Akkor már jobban járnál a boksszal.
2021. dec. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Ha versenyezni is akarsz és csak ez a 2 jöhet szóba akkor karate. A karate is jó arra hogy versenyezél, mopzogjál és fitten tartsad magad. Ott nincs olyan hogy nem inditanak csak azért mert idősebb korosztály vagy esetleg. Viszont az izűletekre nagyon ártalmas lehet.
2021. dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!