Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot kezdjek...

Feketeruhasember kérdése:

Milyen küzdősportot kezdjek el hogy meg tudjam magam védeni?

Figyelt kérdés

Eléggé puhány vagyok. Az az igazság hogy egy papírzacskót sem tudnék szarráverni, teli szarral. Elmentem konditeremben erősíteni és a 2 kilós súlyzók emelgetése mellett próbaképpen beleütöttem egy boxzsákba de olyan gyenge a csuklóm hogy hátrabicsaklott és 1 hete fáj azóta is, pedig csak egyszer ütöttem bele. 185 cm magas vagyok és 87 kg de semmi izom nincsen rajtam kb olyan alkatom van mint egy nagy seggű csontos nőnek.


Szeretnék ezen változtatni, szeretnék egy sportot elkezdeni ahol rendesen kinevelnének és megtanítanák hogyan lehetek ütőképes.


Mit ajánlanátok?


2021. dec. 27. 22:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Karate és meg se állj 8 fekete övig. Akkor nem leszel puhány. :D
2021. dec. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Utcán nem érdemes sem a földön verekedni (bjj, dzsudo), sem rugdosni (kickbox, thai-box).

Utcán a legtöbb hasznod a box-al lesz.

Bár 15 thai-box után én simán belemerném húzni a térdem más arcába, de ha csak megakadod védeni magad az utcán, a box lesz a te sportod.

2021. dec. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Box.
2021. dec. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

Futás, box, krav-maga


Amikor futni kell:

kést rantanak elő, üveg vagy furkós bot van nála


Box:

Amikor jól lathatóan csak verekedni akar, mert olyanja van.


Krav-maga:

egy plusz elem, ami néhány valóban használható védési technikát tartalmaz

2021. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még annyira vagyok kíváncsi hogy honnan tudjam melyik hely színvonala megfelelő? Mit figyeljek edzésen? Vagy weboldalon? Mi alapján döntésem el hogy hová megyek boxolni vagy kravmagázni?
2021. dec. 28. 10:33
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

az a csicska aki lepontozott varom a ringbe

15 ev thai-box

5 magyarbajnoki cím, világkupa győzelem

aztán a gyökér lepontoz😁 biztos valami fotelharcos kis ratyi

2021. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Manapság a vilagkupa győztes arcoknak milyen mocskos a szajuk.
2021. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

box, kickbox, taekwondo

és azt a papírzacskót teli szarral nem ajánlom kipróbálni

2021. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én nem verekednék, mert majd lesz belőle egy garázdaság aztán nézhetsz. aki cigit lejmol, időt kérdez szigorúan a telefonodról azt otthagyod azonnal. ha meg plekniből leütnek mert ki akarnak rabolni, akkor mindegy lesz mit bokszolsz meg amikor hátulról rádmennek négyen akkor is


amúgy a 185 centis magaságoddal korántsem vagy annyira célpont mint amennyire hiszed és még vékony sem vagy

helyedben folytatnám a súlyemelgetést meg lenéznék legalább pár hónapig bokszra

2021. dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Az, hogy te meg bird magad vedeni nem a stilus fogja eldonteni, hanem maga az ember es az, hogy milyen szinten vagy. A foldharcot meg ne szoljuk le, mert eles kuzdelembe eleg effektiv foleg ha egy emberrel kuzdesz, ugyanis egy eroteljes folytasbol eleg kevesen tudnak szabadulni, ergo elalszik az ember es meg is nyerted a harcot. A dulakodast rendszerint a judosok birkozok jitsusok nyerik, es a masik hogy a testharcot is eleg konnyu raeroltetni a masikra. Atlag emberek ellen persze jo a box is, meg minden olyan sport ami tartalmaz sparringot.
2021. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!