Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kezdő vagyok, milyen biciklit...

Kezdő vagyok, milyen biciklit válasszak bmxhez?

Figyelt kérdés
Ami 100ezer alatt van és ha lehet jobb minőségű legyen.

2022. febr. 27. 12:13
 1/2 A kérdező kommentje:
Nektek milyen volt/van?
2022. febr. 27. 12:18
 2/2 Shrekkettű ***** válasza:

Nekem egy park bmxem van, csak terepgumikkal (sok a terepes pálya, és a féket is leszereltük).

Amúgy attól függ mire használnád. Mert öt ága van:

-BMX Cross: versenypályákra lett tervezve, van egy hátsó fék (és ezen belül van egy másik ág is, pump track, mtb-vel is jó a pump track, lényege, hogy tekerés nélkül kell rajta végig menni);

-Park BMX: a skateparkokban jó, általában van rajta fék;

-Dirt (bár ez már inkább MTB): nagy ugratók vannak (terep a pálya, 26-os kerekkel, első teleszkóp van);

-Street BMX: általában utcai akadályokon ugratnak, trükköznek (nincs ezen a BMX-en fék);

-Flatland BMX: síkterepen való egyensúlyozásról, biciklivel táncolásról szól (itt a terepet, csak sima járdának, útnak értem, nem földterepnek), a biciklin vagy kettő fék van, vagy nincs.

Amúgy BMX-et általában gyárilag 100 alatt nem lehet kapni (külföldön jobban megéri, kivéve Cross vagy Dirt esetén). És BMX-et inkább CSAK a pályán jó használni. Illetve jellemzője a BMX-nek a 20-as kerék és az MX-re hasonlító kormány.

Remélem nem írtam hülyeségeket. :)))

2022. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!