Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Magyar honvédseg fizikai...

Magyar honvédseg fizikai alkalmassági felkészülés, edzés?

Figyelt kérdés

Jövő szeptemberben akarok jelentkezni alapkiképzésre,

Röviden ami megy most ,

2 perc alatt 35-40 fekvőtamasz

2 perc alatt 45-50 felülés

3,5 km kb 20 perc alatt futom le

Tudom ez nem elég.

Ezért szeretnék segítséget kérni,

Egy héten hány edzés,heti 3-4 edzésre gondoltam , fekvő felülés ből hány sorozat, sorozaton belül hány darab, meg milyen gyakorlatokat lehet még végezni , vagy eseteleg súlyzós edzés?



2022. aug. 5. 19:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést , kimaradt hogy 20 éves vagyok
2022. aug. 5. 20:36
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Azt gyakorold, ami a fizikai alkalmasságin elvárt. Nézd meg, hogy mi az elvárt, és azt. Én 2016-ban nulla készüléssel megcsináltam. Rá egy évre az unokaöcsém (aki nem sportoló, dohányzik is) szintén megcsinálta minimális készüléssel. Ne aggódd túl. Ha nem vagy fogyatékos, akkor átmész.
2022. aug. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

3200métert kell futni. Ha azt be bírod erőltetni 15perc alá akkor annyi pontot kapsz hogy alig kell fekvőzni meg felülni. Fuss heti 4alkalommal, de fontos hogy ne futópadon. Az nem olyan megerőltető mint a rendes futás. Én is kicsit megszívtam vele mikor padon 14perc alatt futottam a 3200t élesben meg 16:30alatt és majd meghaltam. :D

Felülésre/fekvőre meg leginkább rendes saját testsúlyos edzéssel tudsz készülni, ahol minden izomcsoportodat megdolgoztatod és fejleszted. Ebből elég heti 3alkalom. A lényeg hogy ne is fuss és ne is edz minden nap, mert a szervezetednek szüksége van a regenerálódásra a fejlődéshez.

Sok szerencsét a felvételihez!

2022. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!