Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen mászós sportok vannak?

Milyen mászós sportok vannak?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, mint a falmászás, kalandpályák. Van, amit lehet rendszeresen, heti többször is űzni?

2022. okt. 1. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Falmászást pl szerintem akárhányszor űzheted egy héten, ahogy időd és pénztárcád engedi
2022. okt. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fára mászás.
2022. okt. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A sportmászás egy rendkívűl nehéz sportág, mégis sokaknak a gyerek mászófal jut eszébe róla. Én heti 7szer űzöm ezt a sportot, boulderteremben, előmászásban, és nyáron sziklán. (boulder:4-5 méteres fal, nincs biztosítás, ha onnan leesik valaki akkor szivacsra érkezik, de boulder mászás is van az olimpián szóval mindig van olyan út amit még nem tud megmászni az ember) (Toprope:ez 15-20-...m falon történik, kezdőknek ajánlott, ez másnéven felső biztosítás, ha leesik az adott személy a falról, a kötél a biztosítópartner segítségével megtartja,ha úgy dönt leereszkedne, akkor a mászópartner leereszti) (előmászás: ez haladóbbaknak ajánlott, másnéven alsó biztosítás, az úgynevezett köztesekbe kell bealasztani a lentről felvitt kötelet, ha nemsikerül mondjuk az akasztás és leesik a személy, akkor jópár métert esik mire a kötél újra megtartja)


Célszerű rákeresni interneten az adott fajtákra, úgy könyebb elképzelni.


A sziklamászás meg már egy másik dolog...


De bármelyiket kipróbálhatod, rengeteg mászóterem van,mindenkinek másik tetszik, vagy másban jó. pl régen nekem a boulder ment jobban, de mamár az előmászás nőtt jobban a szívemhez, viszont mindegyiket gyakorlom a versenyek miatt.

2022. nov. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!