Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy tud ez a wing tsun...

Hogy tud ez a wing tsun baromság ilyen futótűzként terjedni?

Figyelt kérdés
Eddig tiktokon találkoztam ezzel a jelenséggel, hogy itt vannak Magyarországon is, szolnokon, de mostmár látom a hirdetéseiket instagrammon is, hogy Budára átterjedtek. Félelmetes számomra ez az egész, hogy sok szerencsétlent nemhogy lehúzzák, (nyilván megy a biznisz, ha így terjednek) de még egy ilyen hamis biztonságérzetet is ad, és ha mondjuk a lány lemegy a szórakozóhelyre, aztán hazafelé követi pár férfi, és ahelyett, hogy megpróbálna elfutni, mert még ivott is, kiáll ellenük, mert IP man a filmben egyszerre 10 karatést elvert wing tsunnal... És mielőtt jönne valaki azzal, hogy hú de az csak egy film, instán úgy hirdetik magukat, hogy ez valós önvédelmet ad. Közben meg látom más városokban is jelen vannak. Elképesztő
2022. okt. 1. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Szimpla provokálós kérdés már ezredjére, a szokásos kungfu vs karate vagy más egyéb küzdősport összepárosításban.

Még a megfogalmazás is direkt így íródott.

2022. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Megtaláltuk a wing tsunos bullshidomestert
2022. okt. 1. 22:18
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom min vagy meglepve, nem ez az egyetlen érthetetlen bullshit, ami még 2022-ben az emberiséggel jelen van.
2022. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3 igaz, nem kéne meglepődnöm. De szomorú
2022. okt. 1. 22:58
 5/16 A kérdező kommentje:
Amúgy semmi provokatív nem volt benne. Muay thaiial vagy bjjvel sem tudná megvédeni magát egy nő pl ittasan több támadó ellen
2022. okt. 1. 22:59
 6/16 anonim ***** válasza:
Annyira ma már nem terjed a wing tsun, és a többi kamu harcművészet, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt. Régebben sokkal durvább volt a helyzet. Ma már élből nem annyira divat küzdősportolni, mint pár éve. Ma már a konditerem a menő, az lett a divat.
2022. okt. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6 értem. Ennek azért örülök. Mármint hogy nem terjed annyira. Annak nem, hogy nem népszerű már a küzdősport, bár a wing tsun az nem nevezhető annak. Viszont legalább a kondi maradt, az is király.


Eléggé sajnálom azokat akik ebbe belekerülnek, és mondjuk 10 évig csinálják, vagy egy életen át, és hogy nem ismerik fel vagy egy idő után már nem is akarják felismerni, mert tudat alatt tudják, hogy mennyi időt elpazaroltak a semmire... Egyszer ha belejövök jobban az mmaba elmegyek pár ilyen edzésre különböző helyekre, aztán néhány "haladót" kihívok egy harcra majd :D legalább talán látni fogják, hogy fél év edzéssel mondjuk rommáverem azokat akik ezt évek óta csinálják.

2022. okt. 1. 23:11
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Lajoska!

Itt csak az a kérdés hogy Nyíradonyban a kocsmába ha valakit jobbról megtámasztok 2-3 sajtos tejfölös lángossal, az jobbra vagy balra dől?

József 58F kőműves

2022. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kalányos Ip man, az a baj, hogy senkinek nem adsz le semmilyen ütést, mert soha életedben nem harcoltál vagy sparringoltál wing tsun "edzésen" . Addig én gumibottal ütöm a sípcsontomat minden héten két háromszor, hogy élesben ne fossam össze magam a fájdalomtól ha valakit meg kell rúgni. Edzésen pedig egymás combjait, és összekulcsolt alkarjait rúgjuk, hogy azt is szokjuk. Ennyi.
2022. okt. 1. 23:25
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
Én 18éve wing tsun-ozom, mellette erőnléti edzéseket végzek, bármilyen küzdősportolót leverek. Aki régóta űzi valamelyik "keményebb" küzdősportot az már öreg, aki meg fiatal, erős, annak nincs megfelelő tudása. A wing tsun olyan technikai tudást ad, ami az idő múlásával csak egyre jobb lesz és hiába öregszik az ember, egyre jobb lesz. Jópár ilyen 6-7 éve MMAs hülyegyereket dobtam ki a rigből, azt sem tudták hogy kerültek oda.
2022. okt. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!