Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lehetséges az, hogy valaki...

Lehetséges az, hogy valaki mondjuk olimpiai bajnok birkózó vagy cselgáncsozó és mellette vagy utána pedig profi ökölvívó lesz?

Figyelt kérdés
Ez egy elméleti kérdés, még mielőtt valaki azt hinné, hogy én álmodozok ilyenről. Igazából az érdekel, hogy lehetséges-e és ha igen, akkor ehhez mennyi edzés kellene, valamint lehetne-e a két különböző sportot párhuzamosan egyszerre űzni?

2022. nov. 22. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Elméletben minden lehetséges. Gyakorlatban egyetlen olyan atlétát se tudok említeni, aki olimpiai érmet nyert egy adott küzdősportban, aztán egy teljesen más küzdősportban is világbajnoki helyezést ért el. UFC és Bellator harcosok között vannak olyan sportolók, akik két különböző stílusban is komoly nemzetközi eredményeket szereztek, de olyanról én még nem hallottam, aki két különböző küzdősportból is megnyerte volna a világ legrangosabb versenyeit.
2022. nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Növényi Norbert olimpikon birkózó és kick-box világbajnok. Igaz, nem profi hanem amatőr kick-boxban.

Voltak profi ökölvívók akik bokszból a profi K1-be mentek. Na de a boksz és a kick-box is állóharc. Olimpikon taekwondós is szerepelt már a K1-ben, na de a tkd is állóharc. (Bár a K1-ben megfordultak anno profi szumósok is.)

Viszont szerintem olyan nincs, hogy olimpikon judósból vagy birkózóból valaki PROFI ökölvívó legyen. Ahhoz hogy valakiből profi ökölvívó legyen, előtte amatőr világbajnoknak és/vagy olimpiai bajnoknak kellene lennie ökölvívásból. Eleve az ilyen emberkének, egyszerre kellene elkezdeni a judót (vagy birkózást) és a bokszot. Felkészülni sem könnyű, olimpiai tornára birkózásból úgy, hogy közben amatőr bokszbajnokságra is készülsz.

Szerintem lehetetlen.

2022. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!