Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hová tűntek a nagy bmx-es,...

Hová tűntek a nagy bmx-es, gördeszkás közösségek?

Figyelt kérdés

Mikor kölyök voltam tele volt budapest és környéke extrémsportolókkal. Most ha megnézem a skateparkokat, legtöbbször üresen állnak. Kiöregedett az én generációm és már senki sem űzi még divatból sem?

Kamaszként mindenki ugratót ásott, parkokba járt. Tele volt csajokkal is zajlott az élet a deákon is. Ez mind eltűnt? OSG 9-10-11 idejében még ez volt a minden.



2023. jan. 12. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Felnőttek tesó
2023. jan. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok. De lehetnének újak, vagy ez már idejét múlt?

Akkoriban ezért a nemrég épült Boráros téri parkért a karunk adtuk volna.

Télen a skate labban, camponában meg a poolban gengeltünk. Kb. az volt az életünk.

Mostmár csak a tiktok megy meg a kockulás?

2023. jan. 12. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

#2-es igen. Nézz csak körül akár itt. Akkoriban nem nagyon volt internet sőt mobiltelefon sem. Mindenki normális közösségi életet élt, deszkázott, bringázott, korizott. Ennyit változott a világ tesó.

Felnőttek/felnőttünk. És ez a mai generáció már hasonlóságot sem mutat. Mint mondtam nézz körül...

2023. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a kettő között vagyok. 2000 - ben születtem. Emlékszem általános iskolás koromban a rollerezés volt a menő, meg a BMX. Még biciklivel jártunk "ki" iskola után. Mentünk házról házra felszedni az embereket, majd egy téren megálltunk és beszélgettünk, hülyültünk. Sokszor hívtak, de sokszor nem mentem, mert elég lusta voltam, most már bánom. Ez egy kertvárosi környezetben volt.

Középiskolába már a belvárosba mentem, ott már nem volt ilyesmi. Általában nem kellett űrügy, csak elmentünk piálni valahova. Már nem sportoltak, legfeljebb kondiztak.

Szerencsére mostanra újra találtam tartalmasabb külső programokat másokkal.

2023. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tapasztalom bár vidéki vagyok, de szoktam deszkázni, dirtezni, rollerezni is. És nagyon kevés olyan haverom van aki szintén ezt űzi. Egyetemre is Pestre sokszor viszem a deszkámat magammal és alig látok másnál pedig ezek nagyon király időtöltések.

22 vagyok egyébként én valhogy nem nőttem ki ebből.

2023. febr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Én 16 vagyok és most annyira elkezdett bejönni ez a stílus és maga a sport is.

Láttam pár deszkásat a városban mert csináltak pályát is, de nem merek elnézni mert kicsit parázok tőlük

2023. ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Szerintem még mindig sokan kijárnak skateparkokba, de az tény hogy több idősebb űzi a sportot. A mai fiatalok legtöbbje addig jut el, hogy menni tudjon a deszkán, aztán bekerül a szekrény aljára.
2023. jún. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!