Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 20 évesen érdemes már neki...

20 évesen érdemes már neki állni küzdőspotnak?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok. Már egy ideje azon gondolkodok, hogy box-ra vagy thai box-ra jelentkeznék.

Viszont nem tudom, hogy ebben a korban már érdemes-e belevágni.

A cél nem karrier vagy verseny, szimplán elsajátítani egy küzdősportot mivel érdekel illetve esetleges önvédelem használata ha szükséges.

Mi a véleményetek érdemes ebben a korban komolyabb "hobbiként" belevágni?

Illetve semmilyen hacművészetet nem tanultam soha, tehát thai box-ra édemes kezdőként menni?

Tapasztalt véleményeket szeretnék kérni.



2023. jan. 31. 18:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Igen.
2023. jan. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bármikor érdemes, rengeteg edzőtársam volt az évek során, akik akár 40+órán kezdték el, nincs ezzel semmi gond. Még veterán versenyek is vannak. Szóval 20 évesen nem leszel ott öreg.
2023. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 31. 19:04
 4/19 A kérdező kommentje:
Az önvédelemmel kapcsolatban, ha nem találok Szegeden thai box edzést (neten nem találtam ilyen oldalt) a sima box is tökéletes lenne erre? (nem ezen van a hangsúly, viszont ez is fontos lenne).
2023. jan. 31. 19:08
 5/19 anonim ***** válasza:
47%
Aki 20 éves férfiként a gyakorikerdesek.hu-n keresi az önvédelem titkát, annak továbbra sincs semmi esélye Lakatos Lájonel és a narkós tesói ellen, akik óvodás koruk óta ütik a környezetüket, sajnálom. Hiába jársz thai-boxolni, ha nincs meg a személyiséged, nincs meg a tököd, nincs meg a véred, nincs meg a pacekod, nincs meg a fellépésed, nincs meg a határozottságod, akkor alul maradsz egy konfliktusban, márpedig a való világ utcai balhéiban az előbb említett dolgokra van szükség, ezt pedig nem kapod meg heti két edzéstől. Ezt az önvédelmi dolgot engedd el, hobbiból pedig bármennyi évesen elkezdhetsz bármilyen küzdősportot, legyen az thai-box, ökölvívás, judo, birkózás, bármi.
2023. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
5%
Se a box, se a thai box nem tanít önvédelemre. Ha ilyesmit szeretnél, akkor a taekwondo jó választás, van is Szegeden több féle. Esetleg Aikido vagy krav maga.
2023. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
6-os, ne kezd a trollkodást, volt már ebből elég ezen az oldalon.
2023. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
7: melyik rész volt trollkodás? És miért kellett lepontozni?
2023. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem értelek 5-ös. Én csak egy szimpla kérdéssel fordultam az emberek felé. Nem az önvédelem titkát keresem itt, csak mivel nem értek a küzdősportokhoz gondoltam hátha lesz itt valaki aki segít. Nem szégyen kérdezni + az állításaid jogtalanok. Nem ismersz, nem tudod milyen ember vagyok. Azért mert egy kérdezős oldalra mertem írni 20 évesen szerintem ez nem annyira nagy dolog.
2023. jan. 31. 20:10
 10/19 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 31. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!