Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Én ezt most nem vágom, azt...

Én ezt most nem vágom, azt mondják,hogy 8000m fölött, kb nem lehet levegőt venni?

Figyelt kérdés

Mert kb úgy kapsz levegőt mitnah egy szívószűlon próbálnál lélegezni.

Viszont Suhajda Szilárd a K2 megmászásánál simán a csúcson csinál videót, mindenféle palack nélkül, és nem tünt olyan állapotba mint aki nem kap levegőt...

https://www.youtube.com/watch?v=Kqrj1TFAbPg

12:20 / 27:37 -nál.

Mert most mindenki azt beszéli,hogy 8000m fölött másodpercegig lehet csak életben lenni, akkor most mi az igazság?


2023. máj. 26. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak másodpercekig lehet életben lenni, de tény, hogy sokkal kevésbé sűrű a légkör ilyen magasságban. Ha valaki nincs ehhez hozzászokva, az pedig nemigen bírja hosszútávon.
2023. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ja mert már látok olyan cikkeket is, hogy másodpercekig lehet ott csak így lenni, illetve kb minden perc ki van számolva,mert komoly egészségügyi probléma lehet, hát ez a videó nem azt mutatja,hogy bármilyen egészségügyi gondjai lennének
2023. máj. 26. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Másodpercekig a fenét, a csúcson kb. 20-25 percet szoktak pihenni, majd indulás vissza. A halálzónában kb. 24 órát lehet viszonylag biztonságban eltölteni, ezen túl már nagyon rezeg a léc, hogy nem fogsz élve leérni. Néhány csodaszámba illő kivétel itt is akad.
2023. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszi
2023. máj. 27. 07:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az is tény persze, ha a tengerszint magasságából egy helikopterrel felvinnének az Everest csúcsára és ott kiszállnál, perceken belül fulladozni kezdenél. Azért töltenek a hegymászók közel 2 hónapot az alaptáborban és onnan folyamatosan feljebb és feljebb másznak.
2023. máj. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!