Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért másznak hegyet az...

Miért másznak hegyet az emberek felelőtlenül?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem meg, hogy családos emberek miért akarják megmászni ezt a rettenetesen veszélyes hegyet, pláne oxigén palack és segítő emberek nélkül. Miközben otthon várja őket a gyerek, és a feleség.

Biztosan van egy pont ahol érzik, hogy nem fog sikerülni, de nem fordulnak vissza. Miért? Ez már nem fér bele az egoba? inkább meghalnak hátrahagyva a szeretteiket?



2023. máj. 27. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Miért szednek szteroidot sokan kondiba, vagy isznak, dohányoznak stb?
2023. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit kezditek túltolni ezt a hegymászós témát.

Szerinted Suhajda Szilárd nem tudta, hogy mennyire kockázatos amibe belevág? Nyilván tudta. Vállalta a kockázatot. Ez egy ilyen sport, egy életforma. Több 8000+os csúcsot is megmászott már tisztán, miért ne próbálta volna akkor ezt is meg? Nyilván tudták, hogy mennyire kockázatos palack nélkül mászni, magyar ember még nem jutott fel így (bár ez is csalóka tekintettel arra, hogy a legtöbben meg sem próbálták).


Egyébként nem olyan szinten halálos ez ahogy ti most előadjátok. Egy magyar megpróbálta, és valószínűleg meghalt. Ettől hangos most a sajtó. Azt nyilván nem hozza le, hogy xy svájci hegymászó mondjuk április 12.-én felmászott sikeresen, vagy hogy vannak serpák akik lassan 30x!! voltak a csúcson.

Egyébként az utóbbi 20 évben 10.000 mászásra jutott 139 halott, ez 1.4%-os halálozási ráta. Nyilván ebben benne vannak a palackos, és kísérős mászások is.


"Biztosan van egy pont ahol érzik, hogy nem fog sikerülni, de nem fordulnak vissza. Miért?"

Alacsonyabb oxigéntartalom mellett x eltöltött idő után nem fogsz tudni hozni felelősségteljes döntéseket 8000 méteren.


De ennyi erővel....

Miért száguldoznak családos emberek nagymotorokon?

Miért kezdenek az emberek bele felelőtlen előzgetésekbe?

Miért ugrálnak ki repülőgépekből?

Miért mérgezik magukat évekig alkohollal/droggal/cigarettával?

Miért vágják tönkre a testépítők a szervezetüket?

Miért fociznak emberek miközben időnként összeesik valaki a pályán?

2023. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Azért koxolok mert nincs senkim és magamat szeretem már csak☺
2023. máj. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a francért jönnek össze emberek hegymászókkal, pláne szülnek/csinálnak nekik gyereket?!

Kicsit fordítsuk már meg a kérdést, a hegymászás többnyire előbb volt, mint a család.


Ui: természetesen nem Suhajda Szilárd feleségére gondolok, hanem erre a sok gyíkos fotelharcos szerencsétlenre.

2023. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

#2


A serpák hozzászoktak a magashegyi oxigénhiányos levegőhöz.

Én csak kb. 3000 méter magas csúcson voltam -nem mondom, hogy megmásztam, mert vagy 2-300 méterig meg lehetett közelíteni terepjáróval. Ezt a pár száz métert megtenni sem volt könnyű.

2023. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már ott rosszul van az ember?
2023. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
62%

Mert ostobák. Most minek ment oda, őszintén? Pár idiótán kívül akinek ezzel akart villogni senkit nem érdekelt ha fel is mászott volna. Ráadásul fel se mászott, hanem ott pusztult. Adta volna az erre költött pénzt hajléktalanoknak, több embernek okozott volna örömet. Nem tudom sajnálni az ilyet.


8 milliárdból mindig akad pár Darwin díjas, tele van az internet ilyen szelfihuszárokkal, akik egy veszélyes fotóért az életükkel fizetnek.

2023. máj. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6


Nem, csak az oxigénhiányos levegő miatt már gyorsabban fárad, gyorsabban lihegve lélegzik.

2023. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ausztrál turistavezető meséltte Ulurunál (az ausztrál vörös buci):


Az agol felfedezője -nem emlékszem a nevére- Darwinból indult felfedezni Ausztrália belsejét. Elérte Ulurut.

Majd visszatért Darwinba (kb. 2000 km).


Majd úrja nekiindult, hogy megkerülje Ulurut -talán látni akarta a másik oldalát is. 9 km, kissé kilépve kb. két óra.

Sikerült.


A királynő lovaggá ütötte.


Van valami "párhuzam" Hillary és az előző felfedező között (!?).

2023. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!