Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 1 főtt tojásban hány gr-fehérj...

1 főtt tojásban hány gr-fehérje lehet?

Figyelt kérdés
Am.mielött letolnátok minek ide teszem fel a kérdést azért mert már 3 hónapja intenziven gyúrok vettem egy vödör "Mass" tömegnövelőt de abban kevés a fehérje ezért szeretném megkérdezni hogy egy főtt tojásban mennyi a fehérje mert nincs pénzem már porra elöre is köszi! :D
2011. júl. 28. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora.Egy átlagost tojás tojásfehérje részét 2g a sárgáját meg 3g-nak számolhatod.Az kb korrekt.Kivéve ha nem strucctojásról beszélünk
2011. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Tojásfehérjében 3 g, sárgájában 2,4 g, ez így 5,4 gramm... Ettől több max a strucctojásban lesz. Gondolom rendes tyúktojásról beszélsz :) Am ez már nem ide tartozik, nem is muszáj rá válaszolnod, de minek főzöd meg a tojást?
2011. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ja értem szóval 50g fehérjéhez egy tálca tojást kéne bevágonom :D

Azért főzőm meg mert szarmonella mérgezést vagy ha tul sok nyers tojást eszek akkor nem tudom pontosan mi ürülhet ki a szervezetemből ami halálhoz is vezethet! ;)

2011. júl. 28. 16:48
 4/11 anonim ***** válasza:
halálhoz nem vezethet de az avidin miatt nem fognak felszívódni rendesen az ásványi anyagok és a vitaminok.De még a fehérje sem
2011. júl. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja igen tulreagáltam de a nyers tojás télleg nem egézséges!
2011. júl. 28. 16:59
 6/11 anonim ***** válasza:
dehogynem...Ha ipari tojásfehérjelé.Az hőkezelt
2011. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát én gyúrok pár éve (4) de a reggelt úgy kezdem mindig, hogy 3 nyers tojás... eddig semmi bajom. Én láttam, vagyis inkább olvastam, hogy Bolo Yeung, Arnold, Stallone stb. is igy kezdték... na persze nem kell mindent elhinni, úgy eszed, ahogyan akarod. :) am ha fehérje kell : Power Protein 3000ft egy kiló. ez a legolcsóbb, legalábbis amiről én tudok boltokban.
2011. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És elhiszed a filmeknek, meg sztoriknak a hülyeséget.

Nem vélemény kérdése, tény, hogy a hőkezelés nélküli tojásból a fehérje nem szívódik fel.

/olvasnivaló:avidin/

2011. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
szar monella:P
2013. máj. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SMTO válasza:

5-6 g fehérje tojásonként.

Amúgy én is Protein Power-t iszok.

2013. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!