Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Paintball, Airsoft vagy...

Paintball, Airsoft vagy Lasertag? Melyik a jobb és a népszerűbb?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb szerintetek és miért? Véleményekre vagyok kíváncsi indokkal, azt is leírhatjátok, hogy melyik miért jobb vagy rosszabb a másiknál?

Melyiket érdemesebb csinálni?


2011. aug. 9. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az airsoftnak, mostanában bazi nagy feeling-je van. Nem próbáltam még ki az airsoftot, nem is fogtam még ilyen "fegyvert".


De én a paintball híve vagyok. Van is saját markerem. Szerintem a paintball jó buli.


Lasertag puskát már fogtam, hát a lasertag nincs még annyira elterjedve, de szerintem 2-3 év múlva az is népszerű lesz.


Hogy melyik a jobb? Ízlések és pofonok.

2011. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Paintball: Az a legnépszerűbb, ismertebb, és ha Magyarországon azt mondod hogy paintball akkor az emberek 70% a pontosan tudni fogja miről van szó. Ebbe amúgy az a rossz hogy ugye festékkel lövöldöztök, erősebb és nyakik be kell öltöznötök teljes arcvédelemmel. Másik nagy hátránya az hogy drága bele a lőszer meg maga a puska és nem is olyan élethű mint az igazi fegyverek. Én 3 szor paintballoztam életembe, de többször nem is megyek el.

Airsoft: Az országunkba kevésbé népszerübb a Paintballnál, de sokkal jobb nála, ugyanis élethűbbek a fegyverek kinézetre legalább is, nincs hatalmas tartály rajtuk mint a paintballnál hanem egyszerű sima tárba kell a lövedéket bele tenned ami BB 6 mm átmérőjű műanyag vagy biológiailag lebomló lövedék. Gyengébb a paintballnál de messzire is képes el lőni persze megfelelő erősségű alkatrészek mellett. Ebbe vannak felhúzós fegyverek (spring) elektromos abba egy kis motor húzza fel folyton a dugattyút ami elősegíti a tüzelést, és persze a gázos (patronos) vagy sűrített levegős. Ez a játék szerintem sokkal élvezhetőbb és élethűbb, nem kell aggódni a festék miatt, nem kell nagyon zárt ruházat és elég egy szemüveg is szemvédőnek persze csak szabadtéren. Ezek olcsóbbak is a lövedék 0,50Ft/db legolcsóbb.

Lasertag: Igazából ez még teljesen új nekem, nagyon nem is értem a dolgát módját hogyan működik ez a dolog. Abban biztos vagyok hogy nagyon drága.

A 3 közül Airsoft a legelőnyösebb, én szerintem ha valaki hasonló sportágat akar űzni az Airsofttal jár a legjobban főleg ha 2-3 hetente szeretne játszani, mert anyagilag így éri meg.

2011. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
airsoft da best fogtam ak47 airsoftot lottem is vele megva a maga sulya mint a rendes fegyvernek de konnyu vele loni még mecssen nemvoltam de szeretnék egyszer elmenni de nagy feeling az biztos
2011. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Airsoft a legnagyobb. Van is puskám, néha baráti játékokra is el szoktam járni, de a sajnos rengeteget kell dolgoznom hogy meg tudjak élni, és van hogy 1 hónapig nem játszok mert nem telik pénz se lövedékre, se tankolásra.
2011. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én paintball párti vagyok. Az az igazság, hogy más a kettő játék.

Az airsoft-osok beöltöznek katonának (terepgatya terepmintás felső, bakancs...stb.) vagy terroristának, aztán lényegében Call of Duty-znak élőben, hiteles fegyvermásolatok, taktikai játék, bele élik magukat háborús szituációkban, vannak ott szabályok hogy miszerint játsz (pl: MASZ= Magyar Airsoft Szabályzat).

Sok airsoft-os mondja, hogy a paintball puskák (markerek), nem olyan hitelesek, nem hasonlítanak az igazi katonai fegyverekre, ez igaz. Na és akkor mi van??


A piantballnak nem ez a lényege, a paintball az festékcsata, nem igazán háborús szimulációs játék (persze taktika itt is van, de nincs annyira erőltetve ez a katonás dolog, nem is kell beöltözni katonának), hanem egy buli, ott a lényeg, hogy jól megszórd a másikat festékgolyóval, ami csíp találatkor. Fájdalmasabb az airsoftnál.


A lasertag-et nem tudom, hogy játsszák, mert ott ugyebár nincs lövedék, nem tudom hogyan működik pontosan.

2011. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 HaliHUN válasza:
Airsoft a legélethűbb, legjobb, és olcsóbb is jóval, mint a paintball. Személy szerint mesterlövészkedek, álcaruhában. A legjobb airsoft fegyver (ár/érték arányban) a Cyma CM.028 AK-47, ezt a tapasztalat, és mások véleménye mondatja velem. Ezen kívül jó az M14, esetleg az AUG.
2011. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Jómagam is airsoftozom.

Nem akarok megbántani egy paintballost sem.

Paintballt is próbáltam már, de nekem nem jött be, hogy egy csődarabbal,tölcsérrel meg egy tartállyal a hónom alatt rohangáljak gumipályákon, az élethű markerek pedig veszett drágák. (nem gumi pályára pedig sajnos még nem volt alkalmam eljutni, gondolom ott azért annak is nagy a feelingje).


Az airsoft jóval olcsóbb és szerintem sokkal nagyobb feeling mikor az éles fegyver élethű másával rohangálsz a különböző pályákon, kifogy, tárazol, stb..

Ha jól van szervezve a játék különösen nagy élmény tud lenni mikor a csapattal különböző feladatokat kell végrehajtanotok.

Ráadásul a saját fegyveredet tuningolhatod is, át tudod alakítani a saját ízlésedre. Nagyon sok mindent van ami élvezetessé teszi ezt a játékot.


Persze azt mindenki döntse el maga, hogy mi jön be neki.

Én határozottan az airsoft mellett teszem le a voksom.

2011. aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

paintball: kevésbé lehet csalni a találatokkor, ellenben a golyók nem egyenesen repülnek, hanem ballisztikusan

ami még nem tetszett benne, hogy nincs sorozatlövés, ami az airsoftban meg van, méghozzá 20-30 bb/sec, nem beszélve az airsoft replika fegyókról, amik nagyon élethűek, az airsoft hátránya, hogy kell védőcucc, nem lehet természetvédelmi területen játszani, ugyanakkor a lasertaggal ellentétben ki is lősz valamit, és azért az feelinges, amikor a fejed fölött röpködnek, vagy a fedezékedbe csapódnak be a golyók. lasertagban ilyen nincs, ott nem lősz ki semmit, igazából ezek nem is laser hanem infrapuskák. van belőlük gagyi is, meg szinte olyan mint az igazi fegyver. itt az érzékelőket kell eltalálni, kérdés hová teszel érzékelőket, ha csak a fejeden van, akkor ugye csak a headshoot lesz találat, hiába van kint a jóember fél teste. ami még előnye, hogy nem kell védőcucc, nyáron egy szál p*csben is lasertagezhetsz (na jó fürdőnaciban :) nem kell védőszemüveg, nincs párásodás, illetve hogy 150-200 méterre is ellő. Ha érzékelő érzékeli a találatot akkor eltaláltak, nem lehet benne rambózni mint az airsoftban, hogy egy egész tárat beléd kell ereszteni, mire bevállalod a találatot.


Én azt mondanám mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya, az airsoft sokkal nagyobb önkontrollt igényel, tehát kezdőknek (akik locsolnak, mindenre lőnek ami mozog) én a lasertagot javasolnám, hogy megszokják, hogy nem lövünk mindre és mindenkire, arról nem beszélve, hogy gyerekek is játszhatják, és utána airsoft vagy paintball izlés szerint

bár bevallom, hogy a paintballosokat nem komálom annyira, mert írtó nagy mocskot hagynak maguk után, minden tiszta festék, és még csúszik is


ja igen, és mondjuk épületharcban mivel a lasertagban nem lősz ki semmit, semmi bajod nem lesz ha p*fánlőnek 20 centiről, míg a másik kettőben ez eléggé veszélyes - tehát tényleg kell az utóbbiakhoz az önkontroll

2011. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amatőr szinten szerintem jobb a paintball de profi,versenyszerű játszmákban jobb az airsoft,mivel valósághűbb.A Laser Tag-et még nem próbáltam
2011. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 escrogar ***** válasza:
hát azért, hogy melyik fáj jobban, arról tudnánk vitatkozni. azért mikor végigvarrnak a fülemtől a derekamig a lapockámon keresztül, mikor egy réteg vékony zubbony feszül(!) a testemen, az nem jó :D
2011. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!