Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Rock, HHH, Shawn, Austin csak...

Rock, HHH, Shawn, Austin csak mesterségesen "felfújt" starok?

Figyelt kérdés

A WWE/WWF-ben levő néhány főleg az Attitude érából kinövő pankrátorra gondolok itt. Rock, Shawn Michaels, Steve Austin, Triple H és még Hit Man Hart is valójában nem igazi szupersztár.


Sokan mondják, hogy ezek milyen legendásak, de végignézve karrierjüket bizony inkább színészi teljesítményeikmiatt lettek népszerűek. Eltekintve attól, hogy fizikailag sokat bírnak, ütéseket ténylegesen nem igen köthető a nevükhöz nagy lelki kitartással járó győzelem !


Rock igaz sok embert győzött le, de azokat csak egyszer. Takert egyszer, de fordítva őt 2 szer győzték le. Hogan már idős volt nagyon és Austin ellen 2 szer kikapott, majd végül egy szívroham után legyőzte. Inkább sok színészi attitude és grimasz jellemzi őt, nem mint hatalmas diadal.


Steve Austin is inkább a vezetőséggel folytatott szópárbajban lett híres és nem fűződik hozzájuk igazi siker.


Triple H, elég kigyúrt, rengeteget szteroidozott és testileg igen erőssé vált és sok pankrátórt le is győzött, de csak a kevésbé izmosakat, pl az alacsonyabb nem szteroidozó Ortont. Összeházasodott és sokat járt a tulaj lányával és már ezek is elősegítették akarrierjét, amiben sok megrendezett győzelem fűződik, de igazi harcos ellen nem győzött soha sem. Taker ellen mindkét WM-án alúlmaradt és Goldberg ellen is mindíg.


Shawn Michaels pedig a világbajnoki övét követően lett híres, amikor egy Iron Man meccsen, azaz 1 óra után lekopogtatással legyőzte Hit mant, úgy hogy ellenfele már győztesen vonult le az öltözőbe mert címvédő volt és a lekopogtatásokban egálra álltak, de a manager megváltoztatta a szabályt ezen a meccsen. Utána többszőr győzött, de nem igazi ellenfelek ellen.


2011. aug. 24. 14:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Ha ilyen szemszögből nézzük, a mostaniak is azok.
2011. aug. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Hát a mostaniak igen, de a régiek nem. Hulk Hogan, Ultimate Warrior, Undertaker, Goldberg.
2011. aug. 25. 00:49
 3/38 anonim ***** válasza:

Leszögezem,hogy nagyon szeretem a pankrációt én is,de a szemszöged egy kicsit zavaros.

A sztorit és a meccsek végeredményét forgatókönyv írók írják és hozzáigazítják a pankrátor személyiségéhez.

Szerintem amit próbáltál megfogalmazni az a karizma.

És igen,jelenleg Ortonon kívül-aki magasabb HHH-nél:)-nem igazán van karizmatikus személyiség a WWE-ben.

Szerintem ebben benne van is,hogy visszatértek ezekhez a képregényfigurás,karikatúra szerű,gyerekesebb műsorokhoz.

Shawn Michaels-t meg azért kapták fel,mert abban az időben nem volt arca a WWF-nek.

Hitman és Hogan,meg egy csomóan mentek a WCW-be és kellett valaki,aki úgymond a WWF arca lesz.

Így választották ki őt a szerepre.

2011. aug. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Shawn Michaelsel egyetértek, de a akrizmával nem. Piper vagy Jake Roberts a két legkarizmatikusabb talán, de az hogy Rock mimikájával játszik vagy Austin trombitál a kezével az így megmondtam szöveggel és a többi cirkuszi mutatvány HHH spriccelő szája és majom pózaival. Ezeket inkább megcsinálták, sok közönséget vonzó meccsük volt amiket számdékosan megkoreografáltak, hogy tetszen az embereknek, pl Austin a gonosz és igazságtalan főnök ellen Mcmahon stb.


A régieknek nagyon sok olyan meccse volt ami hatalmas leliierőröl tesz tanúbizonyságot. Ultimate Warriornak nem egy ilyen meccse volt. WM7-ben Macho man ellen 10 flying closeline után kinyomta a 3.-at és legyőzte. Az earthquaket legyőzte aki hatalmas ember és Warrior kis termeténél nagyobb Big boss mannek még gumibottal vagy bilicsel sem sikeült.


Hulk Hogan 4 évig volt zsinorban világbajnok pl Andre The Giant ellen győzött sokat.Undertakerről nem kell monsani semmit sem. Legyőzte Giant Gonzalest 2x és 19-0 a Wrestlemais szériája

2011. aug. 25. 14:32
 5/38 anonim ***** válasza:
Amúgy tudtad-e, hogy a 80-as években is meg volt rendezve az egész? Ezért is nem szeretem annyira a régi meccseket, mert ott aztán tényleg meglátszik, hogy nem igazi. Pl. amikor Hogan a ringsarokban verte az emberek fejét, akkor nagyon is messze volt a keze a fejektől, de azt hiszem, simán lehetne még példákat keresni rá. Idővel azért fejlődőtt ez a történet, szükség is volt rá a nagy nevek távozása miatt (ugyanez a fejlődés ment át egyébként az akkori WCW-ban. Halkan megjegyezném még, hogy Taker DQ-val győzte le Giant Gonzalezt, de persze az is úgy volt megírva.
2011. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Halkan válaszolok, hogy Undertaker flíing closelinneal győzte le Giant Gonzalezt egy no DQ no Countdown meccsen http://www.youtube.com/watch?v=G01NUhxpy3Q Az a WM eset, amiröl beszélsz egy másik meccs volt. Gonzalez nem bírt Takerrel és ezért végső estben kloroformos rongyot dugott a szájába hogy elkábítsa, ezután DQ-zták.


Régen sok csel imitálva volt, de címmeccseken és nagyobb viadalokon nem volt megjátszva, akkor, most passz. Nem tudom láttad-e a WM7 Macho King Ultimate Warrior meccset ? Ha az meg volt rendezve, akkor nem tudom hogy te vagy akárki 10 Flying closeline után kinyomja-e a 3-mat :S Ugye nem ? És utána győzött Warrior, na ilyen meccsek voltak anno, nem úgy mint most :(

2011. aug. 25. 22:57
 7/38 anonim ***** válasza:

Remélem viccelsz:D.

Ha a meccs nincs is megrendezve pontról pontra,azért átbeszélik a pankrátorok mit hagyan,plusz amikor a bíró közelmegy,akkor nem az mondja,hogy hű de szabálytalan vagy,hanem mondja nekik,hogy mennyi ideig tartson még a meccs stb,hogy beférjen az adásba.

A végeredmény meg a forgatókönyv szerint megy,nincs ilyen,hogy valaki eldönti,hogy én fogok nyerni,ne legyél már ennyire naiv.

Macho az ugrásnál meg tompít.

A lába előbb ér le nézd meg.

Ha igazából ráugranának így valakire többször,akkor lehet akármekkora állat kinyiffan.

A megjátszást meg többféleképp lehet érteni.

A dobások igaziak az ütések nem.

De a dobásba is beleugrik az áldozat,különben nem bírná elemelni a másik.

Pl egy choke slam-et nem lehet végrehajtani úgy,ha az áldozat nem ugrik bele.

2011. aug. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Arról a meccsről nem is tudtam :P, de ha én nem tudlak meggyőzni, akkor talán ez meg fog: [link] Az egyébként igaz, hogy nem lehet benne mindent imitálni, pl. a suplexeket lehetetlen, vagy Evan Bourne és Justin Gabriel befejező mozdulatát.
2011. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Ez csak egy gúnyblog, nincsen bizonyíték, most hogy szórakoztatás a neve, ez nem bizonyíték, nevetséges. Azért lett Entertainment a neve mert le kellett cserélni a Federation szót, mert a WWF volt és ilyen környezet védő oldal volt. Ezért lett Entertainmant nem pedig mert meg van játszva. Az eredeti mozdulatok be vannak gyakorolva persze, de nincsen megjátszva a meccs. A tompított mozdulatok időnkjént azért van hogy az amúgyis lapoosravert pankrátorok tovább bírják a küzdelmet.


Az említett macho kinges meccsen, 10 FC-tól kifekszik egy ember, de egy pankrátor is hacsak nem olyan kíváló küzdő mint Ultimte Warrior, éppen erről beszélek, nem volt megkoreografálva egyáltalán

2011. aug. 25. 23:48
 10/38 TOMAtm ***** válasza:

remélem csak vicceltek.ez csak mese szinház.semmi nem valódi ami ott történik.nesztek parasztok szteroid óriások,és egymást verik.egyétek és vegyétek.

f@szság az egész,köze nincs egy vérre menő csatához.1:ha egy ekkora ember(190cm,110-120 kiló)egyszer rendesen pofánvág,kesztyű nékül akkor a plasztikai sebészek heteket töltenek az állkapcsod összeszerelésével,nem pedig felugrassz és kib@szod a másikat a ringből.meg széjjelversz rajta 3 széket.

a kérdezőnek meg annyit mondanék h látom nagyon képben vagy ezzel kapcsolatban.a fotelból vagy ilyen jólértesült vagy csinálsz is valamit?

2011. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!