Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlotok...

Milyen küzdősportot ajánlotok utcai önvédelem céljából?

Figyelt kérdés
kick box, aikido, birkózás, stb...
2011. szept. 26. 21:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

A legjobb a katonai késharc.

De jó még az ökölvívás,birkózás kombináció is.

Ha csak 1 vmire akarsz menni,akkor az ökölvívást mondanám.

2011. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
A szokásoks válasz,krav maga,defendo.De még vannak olyanok,hogy thai box,ju jitsu(japán vagy brazil),kali,ninjutsu,kempo,kyokushin karate,wing tsun kung fu,jeet kun do,tae kwon do,aikido,tai chi,igazából mind1ik jó,ha magas szinten űzöd,de ha nem akarsz válogatni akk menj el mma edzésekre,és kész.
2011. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

akkor kicsit a valóságot is nézőpontba helyezve..

utcára semmilyen sport nem hasznos, esetleg a futás.

küzdősportok közül ami esetleg, netán szóba jöhet, az ökölvívás, birkó, savate.

harcművészetek - sza.rul oktatják. ahol nem, ott megtanulsz ölni, találj ilyen edzést.

késharc - igen, csak találj komoly edzést.

krav maga. én csak tegezem ha ha ha. ha te akarsz a filé lenni vacsira, akkor tessék csak, az árával sincsen gond, nem szégyellik elkérni a pénzt a sz.arért.

2011. szept. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Aczél +1
2011. szept. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Valami olyasmire gondoltam, amihez nem kell nagyon kigyúrtnak lenni, bírkózók pl nem láttam még 90kg alatt emberkéket. A krav maga meg az ilyen "hogy kapd ki a kést a másik kezéből" tipusúaknak sem adok sok esélyt, sok tucat videót néztem az ilyenekről, de mindig arra a következtetésre jutottam hogy ezt senki nem tudná használni egy alattomos indomagyarral és a piacon vett bicskájával szemben. Az ilyen kick box, muay thai, ökölvívás, esetleg karate vagy kung fu félék mennyire lennének használhatóak? Csak mert ezekre van lehetőségem járni.
2011. szept. 27. 19:06
 6/31 anonim ***** válasza:

pedig birkózó technikákkal még én is tudok fojtani, pedig csak 75 kilós vagyok.

-nem nálam kisebbekre gondolok

-és nincsenek kicsiszolt technikáim, lévén hogy nem birkózóm

na mindegy, amúgy sem utcára való.

aki a kravban hisz, az meg komolyan vallásos.. :D én ezt mondom.


késharc nincs a közeledben? kali és egyéb? azok elég gyilkosak, meg elvileg a lényegre készít fel.

harcművészeteket általában úgy szokták oktatni, hogy annyit érnek mint a krav.. mert ez egy kib.aszott sz.ar ország, de ez van.

én azt szoktam tanácsolni, nézzen meg egy jitsu edzést, ha tud, kungfut is.. most karatét.. szinte fölösleges, ezt nem is szoktam mondani :D

neked is ezt kéne, lemész edzésre, megnézed mit tudnak a tanulók, beszélsz az edzővel (mesterrel), elmondod hogy neked olyan erő kell, amivel szükség esetén túl tudsz élni egy utcai konfliktust.

magam részéről olyan edzésre állnék csak be kipróbálni, ahol úgy gyakorolnak, hogy az igazi harcművészet, és az ellenség elpusztítása a cél. de mondjuk én nem is önvédelmet gyakorlok - tanítok.

2011. szept. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
sztem thai box a megfelelő!!
2011. szept. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
2011. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

De miért késharc bakker?!


Egyrészt kell hozzá kés (...) másrészt véletlen gyomronszúrod vele a támadót és mehetsz a hűvösre a kancigánnyal egy cellába aki 3 éve nem b@szott...


Szerintem az, hogy konkrétan milyen harcművészetet vagy küzdősportot csinálsz majdnem mindegy. Csak:


- oktassák jól, ne csak látványosan és a pénzre hajtva

- csináld keményen, odafigyelve és sokáig. 3 hónap alatt a legangyobb mester sem fog téged Bruce Lee-vé faragni.

2011. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

azért késharc, mert azzal van esélyed megölni több támadót is, akár fegyveresek ellen is jobban ki tudsz tartani.


mondom ezt én főleg pusztakezes gyakorlattal, de egyszerűen nehéz úgy eltörni valakinek a torkát, ha közben vagdos, vagy van 2 társa, és nem tudom elkapni a nyakát.. szóval nem árt, sőt igazán hatékonyabb, ha szúró/vágó fegyvert is rutinosan forgatja valaki.

plusz, ha te értesz a fegyverhez, sokkal reálisabb a védelmed is ellene.

2011. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!