Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » HARCMŰVÉSZEK! Szerintetek kik...

HARCMŰVÉSZEK! Szerintetek kik voltak a keményebb harcosok a régi időben, az ázsiaiak vagy az európaiak?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy a történelem során a csatákban, háborúkban kik voltak a jobbak?


Európaiak: ókori görögök, ókori rómaiak, vikingek, kelták, skótok, középkori kereszteslovagok, gótok, kalandozó magyarok.


Ázsiaiak: Japán szamurájok, nindzsák, mongolok (Dzsingisz Kán idejekor), arabok (a keresztes háborúk idejében), középkori indiaiak, kínaiak, koreaiak, thaiföldiek (mármint az akkori sziám harcosok), burmaiak.


Kik voltak a jobbak fegyverzetben, felszerelésben, taktikában, stratégiában, harcművészetben?


Indokot is kérek a válasz mellé! Köszönöm szépen.


2011. okt. 21. 14:29
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:

Japán:fegyverzet nagyon praktikus volt , könnyű is halálos,viszont ők a gyengeségüket erősségé tudták átalakitaani(kis gebeszek,nem nagy tömegűek,nem erősek)viszont nagyon gyorsak ,ügyesek közzel harcban legyőzhetetlenek .(Valamelyik tudományos csatornán mostanában szokott róluk lenni dokummentum filmek,majd ha eszembe jut leírom.)


Europaiak közül ,viszont szerintem a magyarok voltak végig a legerősebbek, most már nem mert kinézzél az utcára és lác egy csontos 40kg 18 srácot ilyesztő .Test felépiésünk erős,csontozatunk is vastagabb némelyik országhoz képest fizikumi adocságaink megvanak.És hát tudományos tény ,hogy a magyar vér nyughatatlan ,(Német meg pont az ellenkezője,miért volt annyi német bevándorló?Nem is tudom mit akartak össze keverni velük.).Fegyverzetünk állta lábban ,nyíl és kard vot és egész jól bevált és mi még az agyunkat is RÉGEN használtuk,és megszereztünk egy tökéletes fekvésű hazát magunknak.(Bocs az idétlen fogalmazásért,helyes írásról nem beszélve)Több tényt is feltudnák sorolni csak lusta vagyok,historikal,vagy hogy hívják azon pl mostanában a görög,római hadi fegyverzeteket szokták bemutatni.Elégé sok mindent tudok nő létemre erről a témáról,de most megtartom magamnak az infókat. Szóval én a Magyarokra és a Japánokra adom le a voksom.

2011. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
90%

egyetértek előző hölggyel, nagyon érdekes és jó dolgokat írt. külön elismerném, hogy nő létére ilyen tájékozott.


én az ázsiaiak mellé tenném a voksom. a válasz: sokkal többen voltak, gyakran nagyobb volt a népsűrűség. sokkal jobban előjött a brutalitás. általánosságban egy európait és a harctechnikájukat pedig nem említeném együtt néhány ázsiai harcművészettel. esélytelen.

technikára: kínaiak találtak ki gyúport, gondolom akkor az ágyú is hozzájuk köthető, tehát fegyverzetben és felszereltségben sem voltak lemaradva, lehet valamikor vezettek is, de ehhez a részhez már nem én értek :)

2011. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a keresztes Teuton lovagok voltak az igazi gyilkológépek, na meg az ellenük harcoló arab Assassinok.

Mindkettő brutális volt, az arab szablyások és dárdavetők kegyetlenek voltak.


Sokan a szamurájokat és a spártaiakat fogják írni, holott szerintem nem teljesen így van.


Egyébként ment a spektrumon egy sorozat ahol régi fegyvereket teszteltek egymás ellen és a japán katana nem képes átvágni a középkori láncinget, ugyanakkor a lovagok csatabárdja átviszi a szamuráj sisakját. Szóval, ha nincs megszabva a fegyver akkor a lovag győz. Ugyanis a régi japán fegyverek ugyan jók voltak, DE csak akkor, ha az illető kitanulta a harcművészetét, ugyanis ha a katanával valami keményre (jelen esetben a lovag pajzsára vagy páncéljára) rosszul mérünk csapást akkor az törik. A régi középkori lovagi fegyverek brutálisan erősek voltak és nem kellet annyira magas szintű tudás a használatukhoz, nem úgy, mint a japán fegyverekhez. Ilyenekre gondolok: csatabárd, láncosbuzogány, pajzs, alabárd, lándzsa ...stb.

Amúgy a lovagon több volt a páncél és ráadásul volt pajzsa is. A szamurájokon kevés volt a páncél, nem minden testrészüket fedte be, és a többségük bőrpáncél volt, esetleg némi fémlappal megerősítve. A lovagi pallos hosszabb, mint a katana, a pallosnak két éle van, a katanának csak egy. Egyébként pedig ha a lovag, oda csap a láncosbuzogánnyal akkor a szamurájnak ki esik a kard a kezéből. Ja és még mielőtt, sokan azt gondolnák, hogy a lovagok a sok páncéltól lassan mozog, akkor az téved! Ugyanis a nem rég említett spektrumos sorozatban, mai kutatók/régészek és fegyverszakértők magukra vették a teljes felszerelést és ahhoz képest nem mozogtak egyáltalán lassan, pedig ők nem egyenlők az akkori időben élt kiképzett igazi lovagokkal. Az akkori igazi lovagok még gyorsabban mozogtak! Mellesleg többféle fegyverzetük is volt. A szamurájnak max. akkor lenne esélye, ha íjjal messziről leszedi. Közelharcban tuti, hogy a lovag győz, beáll a pajzsa mögé védekezni, aztán lecsapja a láncosbuzogánnyal a szamurájt.


A viking csatabárd (dánbalta) és a boarspear, a skót claymore, az indiai rajputok fegyvere a katar ( [link] , a templomos lovagok pallosa és láncosbuzogánya, ezek mind jó fegyverek voltak, na meg a harcosok is jók voltak. Nem kell annyira elélvezni a japán katanától, sem a szamurájoktól. Én is elismerem, hogy komolyak voltak a japán szamurájok na meg a fegyvereik, de a többi sem volt gyengébb semmivel sem.


A spártaiak pedig egyáltalán nem voltak olyan komolyak, ahogy a 300 című filmben. A spártaiak csak csapatban phalanxban voltak erősek (erre is voltak kiképezve, semmi másra, valamint a fegyverzetük és felszerelésük is, azért volt akkora pajzsuk, hogy a mellettük állót is védjék, azt a pajzsot nem is lehet egyéni harcban használni, az csak hollywoodi filmjelenet, hogy a spártai kiváll a falanxból és egyénileg harcol, a valóságban ez megsem történt) aztán szevasz, egyéni harcban még egy perzsa is leverné könnyen. Na meg a spártai katonák többsége homokos vagy biszexuális volt, ez arra volt jó, hogy erősítse a csapatszellemet a katonák között, amolyan összetartó erő volt.


Késes Krisz

2011. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
a homoszexualitás mindig is összetartó erő volt.. és még ma is az. gondolj bele, kiemelek mondjuk hímeket, mert nőket nem szeretek bántani. szóval a kis cicafiúk, akiket szinte még tömegesen, felvonuláson is csak a rendőrség és a kordonok miatt nem nyomnak el, mit kezdene ha egyedül lenne? :D sza.r, de ilyen világban élünk. kell az összetartás, vagy tanulj meg ölni.
2011. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
88%

Szevasz Aczél! :)


Egyébként igazad is van egyet is értek veled! Amúgy a homokos témát csak azért említettem meg a spártaiak kapcsán, mert sokan azt hiszik, hogy a spártaiak voltak a tökéletes katonák. És sokan azért hiszik ezt mert megnézték a 300 című filmet. Holott az csak egy történelmi fantasy, még csak nem is dokumentum film, kamu az egész, nem hiteles egyáltalán.

2011. okt. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy nem. de ettől még a homoszexualitásnak fontos volt náluk a szerepe, ez tény.


msn-en leírnám milyen volt a choy li fut gong fu.

2011. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
bocs az offért csak azért írok , be hogy később elolvassam, csak most nincs rá időm és a kérdést viszont nem akarom szem elől téveszteni .
2011. okt. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

háhá akkor mentsd le kedvencekbe :D

túl GYIK-es már a gondolkozásod :)

2011. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként sokan fel szokták vetni, hogy: " A japán katana ilyen jó minőségű, olyan brutális..."


Akkor elmondom, hogy a középkori arab assassin-ok szablyái is damaszkuszi acélból készültek, ami semmivel sem volt gyengébb minőségű mint a japán acélból készült katana. Valamint a spanyol acélból készült tőrök és kardok is jó minőségűek voltak, lehet, hogy a japán katana egy-két hangyaf@sznyival jobbak voltak minőségben, de az csak egy dolog. Valamint a vikingek csinálták a legkönnyebb és egyben legellenállóbb láncingeket.


Szóval el lehet felejteni azt a mesét, hogy a japán szamurájkardokon simán eltörnek az európai kardok pengéi.


Ezzel az egésszel nem a katana-t és a szamuráj fanokat akartam fikázni! Ne tessék félre érteni! Ezeket csak tájékoztatásképpen írtam le. Nem kell annyira túlbecsülni sem a katana-t sem a szamurájokat.


Késes Krisz

2011. okt. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Egy habzó szájú dühöngő barbár kelta harcos simán kicsinál egy ugri-bugri nindzsát. Talán egy arab assassint nem.
2011. okt. 21. 18:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!