Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan lehetnék rally versenyző?

Hogyan lehetnék rally versenyző?

Figyelt kérdés

Hogyan tudnék amatőr rallyn indulni..milyen költségekkel jár ez? pl.:egy trabanttal ami forgalomból kivont de még megy és egy teljesen egyszerű rallyautóvá átalakítani mibe fájna ez?

Nem akarok én helyezést elérni csak a közönségnek és a magam szorakoztatására szeretném!


2011. okt. 26. 18:51
 1/6 anonim válasza:
100%

Nah majdhogynem megválaszoltad a saját magadnak feltett kérdést.Forgalomból kivont trabant,utána nézel szerintem Kb..20000 forint,de nem hiszem hogy engedélyt kapnál rá,hogy rallyn használd.

Pluszköltség az átalakítás,ez mindig más,mert attól változik,mennyire akarsz komolyabb autót,és mit építesz bele.Azt tudnod kell,hogy az átalakítás az azt jelenti rally autó esetében,hogy majdhogynem minden kivesznek az autóból.Az utasteret is teljesen át kell alakítani,védelmi szempontok szerint.


Amúgy a legegyszerűbb mód,hogy utána járj,hol lehetne menni valahova,elmész a hozzátok legközelebb eső nagyobb gokartpályára,és beszélsz az üzemeltetővel.Általában sokat gyakorolnak a ilyen pályákon.Nálunk itt Pécsen így van.

2011. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
...először is rendelkezned kell vezetői engedéllyel, de olyannal, ami engedélyezi, hogy rallyn is vezethess. Bekell szerezned mindnféle engedélyeket, hogy átalakíthasd az autót, majd lekell vizsgáztatni rally autónak, továbbá. ha te fogod vezetni, akkor neked megfelelő védőruházat, sisak, stb., de a feltételek szerint lenni kell egy váltónak is, így annak is. Kb. összesen neked fájna olyan 3 millába, nah , hajrá, sok sikert, kismilliomos!
2011. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Első és legfontosabb hogy legyen olyan szülő aki ezt tudja finanszírozni. Második. Kell hogy vegyél egy jó autót. Utána nevezel amatőr versenyre/versenyekre, ha jól megy folytatod ha nem akkor nem sok értelme van. Ez rajtad múlik.
2011. okt. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

A második hozzászóló alaposan félretájékoztatott :) Ha amatőr rallyn szeretnél indulni, nem kell semmiféle speciális vezetői engedély, elég a sima B-kategóriás jogsi. Nem kell semmilyen engedély az autó átalakításához, a váltópilótát meg végképp nem értem, hogy mi akar lenni :)


Nevezési díjat kell fizetni a versenyen, ez 5.000 és 25.000,-Ft között van. Az autón rendbe kell tenni a korrodált részeket, megerősítéseket kell végezni (elsősorban a futómű környékén) és biztonsági elemeket kell beépíteni (bukócső, versenyülések, minimum 4 pontos biztonsági övek). Ezeket célszerű szakemberre bízni, mert ő már tudja, mit és hogyan kell csinálni, hogy jó is legyen. És akkor a motorhoz még nem nyúltál. Konkrét összeget Ladára tudok mondani, ami ki lett kasznizva, megerősítve, bukócső/ülések/övek, a motor teljesen gyári állapotú, új utcai gumik, így tokkal-vonóval kb.500 ezer volt (az autó megvétele is benne van).

Ezen kívül kell bukósisak, kesztyű, és valamilyen overál, amatőrre nem követelmény a tűzálló ruha.


A legolcsóbb a szlalomversenyzés, oda általában nem kell bukócső, meg semmi extra felszerelés, és a nevezési díj is alacsony. És aki tapasztalatlan, annak ajánlatos ott kezdeni, jól meg lehet ismerni az autó kezelését (én is ott kezdtem).


Ha van még kérdésed: mac911@freemail.hu

2011. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszönöm szépen! Én is ilyesmire gondoltam
2011. nov. 7. 21:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló! A pécsi GoKart pályán (Baranyaring ? ) szoktak ralisok gyakorolni?
2012. ápr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!