Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Thai box és fegyencedzés...

Thai box és fegyencedzés egyszerre?

Figyelt kérdés
Thai-box,Kick-box-olok fél éve, ahova én járok ott a kéztechnika van olyan jó mint a boxolóknak, valamint van láb,térd,könyök használat.Utcán ezzel az állóharc kipipálva.A fegyencedzést nemrég kezdtem el, sokat erősödtem azóta.Ez ugye minden izmot erősít(nyak,váll,tricepsz,bicepsz,hát,has,mell,comb,vádli)+ az inakat,porcokat csontokat is.Ha vki 1 éve fegyencedzésezik(fél kézzel fekvőtámasz kézenállásban,egylábas guggolás,félkezes húzódzkodás) az van olyan erős mint egy birkózó? A lerántásokat és a földharcra jól feltudna készíteni?1-2 lerántási technikát azért tudok
2011. nov. 26. 11:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

a lerántáshoz nem az erő fog felkészíteni, hanem a jól kivitelezett technika. ha már teljes erőből kell dolgozni, akkor valami nem fain.

egyébként igen, a nagy ellenállású saját súlyos gyakorlatok főleg harcosok számára előnyös. bár én mindenképpen a meztelen harcossal kezdeném, és max. kiegészítő gyakorlatokat vennék a fegyencből.

2011. nov. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Szoktam olvasni az írásaid, tudom, hogy neked a fegyencedzés nem szimpi és a meztelen harcosban vannak technikák, amivel kihasználhatod az izmaid teljesítőképességének 100%-át(ujjbegyek lenyomása fekvő közben, hasfeszítés, ökölszorítás stb.) De nekem meg a fegyenc a szimpibb úgyhogy azt az edzéstervet csinálom(de persze elolvastam a meztelen harcost is, adott egy pár jó technikát de maradok a fegyencnél
2011. nov. 26. 12:36
 3/30 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz te akármilyen húzódzkodást vagy kézenállást, egy birkózóval szemben semmi esélyed közelharcban, ha neked semmi tapasztalatod nincs. Ahogy Aczél is mondta, ott a technika a lényeg. Persze, én most nem abba akarok belemenni, hogy meg tudnál-e verni egy birkózót. Csak azt szeretném mondani, hogy a technikai fölényt nem lehet saját testsúlyos edzéssel kiegyenlíteni.
2011. nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

jó felfogás Kérdező!

és egyetértve az előttem íróval is, birkózót csak jó technikával győzheted le. de ha jól nyomod az erő fejlesztést, akkor izomban erősebb leszel egy birkózónál, aki nem fejleszti ennyire ezt a képességét. de robbanékonyság, technika többet jelent.

2011. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a rendes és tartalmas válaszokat. Akkor ha le akarok nyomni egyet állva kéne legyőzni. De persze elmehetnék egy-két birkózó edzésre is és akkor teljes a repertoár
2011. nov. 26. 13:24
 6/30 anonim ***** válasza:

jah, néhány óra földön töltve már megismertet pár trükkel, meg nem lesz teljesen idegen az a mozgás.


de én mindenképpen azt mondom, hogy ha valakit le akarnak vinni a földre, akkor ahhoz kontroll kell a teste fölött. ki kell billenteni az egyensúlyából stb. hát ne engedd olyan közel magadhoz! tudd, hogy egy birkózót nem könnyű kiütni egy térdeléssel mert erős nyakuk van és levezetik az erőt, a másik meg hogy ki lehet zárni a láb támadásait ha közel van, mert nem tudsz lendületet venni. de földrevitel közben mindenképpen sebezhető lesz, kérdés hogy mennyire szabályos harcról van szó. nyilván amíg az ember derekát megfogják, addig utcán kinyomod a szemét oszt majd elenged. ez persze nem így megy normális erőösszeméréskor. de ha ügyes az ember így is távol tarthatja a lábait, de tényleg óvatosan mert még egy gyors rúgást is el lehet kapni, aztán csak koppan az ember úgy leb.asszák földre.

de tényleg az egész innen már ügyesség kérdése. ha jó vagy, akkor semmi technika nem fog rajtad, mert elkerülöd őket. értve ezt késre, fogásokra. csak nagy gyakorlat kell és fejben nagyon ott kell lenni harc közben.

2011. nov. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
hát a birkózók nincsenek(szerintem) hozzászokva hogya fejüket püfölik, ha ugrásból elkapná a csípőm és úgy akarna földre vinni vagy elkezdeném verni az orrát, fogát vagy az se lenne kellemes ha lendületből szaladna orral a térdemnek. De ez csak a szerencse kérdése
2011. nov. 26. 14:10
 8/30 A kérdező kommentje:
úgy értem, hogy miközben ugrik elkapom a tarkóját és a térdembe vezetném
2011. nov. 26. 14:12
 9/30 anonim ***** válasza:

hmm.. igen, ott van lehetőség, de 2 kézzel is tudná tompítani a lábad! ami nem azt jelenti hogy nem találhatsz be..

a másik, az a technika, ha elkapnak a csípődnél, és lenyúlnak a lábadért. ha elérik, akkor meg tudnak borítani, a feje viszont olyan szögben van hogy leginkább csak a tarkóját tudod támadni, tehát ha egy korrekt szabályrendszer van akkor védett a mindenségit.. utcán letörnéd a fejét könyökkel, az más kérdés.

ilyenekre is figyelni kell majd, inkább ne kapjon el. minden fogásra gondolj úgy mint ütésre, és ne találjon be.

2011. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Az lehet még a hátránya hogy ha már elugrott nem tud irányt változtatni és ki lehetne ezt is valahogy használni(felugrás,oldalra szökkenés) bár ehhez is elég jó reflexek kellenek

Aczél te mit űzöl/űztél eddig?

2011. nov. 26. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!