Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek az baj ha nem...

Szerintetek az baj ha nem egyenletesen edzek?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy mondjuk van hétfő: bicepsz-tricepsz és a bicepszemet nagyobb súlyokkal edzem, a tricepszemet pedig kisebb súly és sokkal több ismétlés.Mellnél szintén, ott bukásig végzem, vagyis megpróbálom keményen bukásig.Ellenben vállal mert szerda: mell-váll a vállamat, nagyobb súly kevesebb ismétlés.
2012. febr. 6. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
nem az számít mekkora a súly , hanem az hogy elegendő stimulálást kapjon az izmod , ha ez kisebb súllyal is megtörténik , nincs gond
2012. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A stimulálás alatt azt érted hogy fejlődjön ? Vagy nőjön?
2012. febr. 6. 22:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy miért akarsz Bicepszre nagyobb súlyokkal edzeni mint tricepszre...

Nem igazán értem,mert ha az a célod hogy nagy karjaid legyenek, akkor tricepszre kellene több sorozatot végezned, több gyakorlatot, mivel elég strapabíró izomzat.

Ha azt hiszed hogy a Bicepszedet széthajtod és ettől nagy karod lesz, akkor eléggé el vagy tévedve, maximum az lesz ebből hogy túledzed...ugyanez a helyzet a mellizommal,

folyamatos bukás egyrészt monoton, másrészt sérülésveszélyes!

Változtatni kell a súlyokat,vissza kell venni a terhelésből,és az izomcsoportod ebben az esetben nem fog hozzászokni a terheléshez, és fejlődni fog!

A stimuláció=Intenzitás, ami azt jelenti hogy hiába használsz aránytalanul nagy súlyokat,ha nem az adott izomcsoportod dolgozik pl.:Bicepsznél nagy súlyokat használsz, de a munkába bekapcsolódik a hát,váll meg a többi izomcsoport.

2012. febr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ebből mindent értettem, kivétel azt nem értem hogy : "Változtatni kell a súlyokat,vissza kell venni a terhelésből,és az izomcsoportod ebben az esetben nem fog hozzászokni a terheléshez, és fejlődni fog!"

Ez azt jelenti hogy egyik héten bicepsz gyakorlatnál 14 kilóval szériázok, a másik héten pedig vissza veszem 10 kilóra?

2012. febr. 7. 00:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze egy adott gyakorlatban mondjuk koncentrált bicepsznél,értelmeztem ezt a 14 kiló fel és 10 kiló vissza dolgot.
2012. febr. 7. 00:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen ez így van!Egyik héten mondjuk csinálod 14 kg-mal másik héten 12!Aztán az ezt követő héten már 16kg és így tovább!Fokozatosan növelni kell a terhelést, és ha 16 kg-mal megy a 8 ismétlésszám,akkor ismét mehet feljebb!

Ez a lényeg minél jobban terheld az izomcsoportot,de akkora súllyal, amit meg bírsz mozgatni!

2012. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi !Ezt fogom majd tesztelni, de azt olvastam nem szabad egy adott súlynál lentebb menni hogy amit már elértem mondjuk fekvenyomás 64 kiló az alább már nem szabad.
2012. febr. 7. 13:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Rosszul értelmezted!Tehát ez a Bicepsz,tricepsznél működik,meg a kis izomcsoportoknál!

A fekvenyomásnál,azt írtam, mivel leírtad bukásig csinálod,hogy monoton és sérülésveszélyes!

A fekvenyomásnál a minél nagyobb terhelés a lényeg,mivel az nagy izomcsoport!Akárcsak a Láb,hát!

Ott saját magadnak kell megtapasztalni a súlyt, és ennél kell feljebbmenned minden lehető alkalommal növelni a terhelést!Tanácsom:Fekvenyomásnál mindíg arra törekedj hogy menjen a 6 ismétlésszám,s ha ez megy akkor pakold feljebb kicsivel!Ennyi

2012. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!