Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Jól értelmezem a fegyencedzés...

Jól értelmezem a fegyencedzés című könyvet? FELPONTOZÁS

Figyelt kérdés
Tehát elolvastam Paul könyvét és most el kezdtem gondolkodni rajta.Javítsatok ki ha tévedek,de ugyebár van 6 gyakorlat.A 6 gyakorlaton belül 10 fokozat.Elkezdem a 6 közül mondjuk a fekvőtámaszban a leggyengébb fokozatban a kezdő szintet.Aztán ha az megy SZABÁLYOSAN,erölködés nélkül áttérek a középhaladóra majd a haladóra.Ha kiveséztem a 10 közül az első nehézségi fokozatot megyek a 2. nehézségire és ugyanúgy kezdő,középhaladó,haladó.És ez így tovább.Segítsetek légyszi mert nagyon fontos lenne.

2012. ápr. 8. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Privátba elküldenéd, ahol ezt olvastad? Mert tuti, hogy ismerem, de mutasd meg, s segítek.
2012. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem csináltál eddig rendszeresen valamelyik gyakorlatcsoportból semmilyent, akkor azzal kezded az edzést, ami az első lépés az adott sorozatban, hogy a szervezeted hozzászokjon.Fekvőtámasznál bármilyen ciki is a falat nyomni, azzal érdemes hogy kezdd... (...Nah jó az első lépést talán kihagyhatod :D)

Addig csinálod őket, amíg bírod, de max kb addig menj el, amennyi a haladó ismétléssorozathoz elegendő.

Ha már legalább egy hétig nyomtál egy adott gyakorlatot haladó ismétléssorozaton, válthatsz eggyel nehezebb gyakorlatra, de az edzésedbe bármikor beépítheted a könnyebb gyakorlatokat.


Az edzésedet ezekből a gyakorlatokból aztán úgy építed fel, ahogy akarod, de vannak a könyvben mintaedzéstervek (de csináld ahogy jól esik).


Ha mondjuk guggolást fekvőtámaszt és lábemelést akarod egyik nap, akkor mondjuk fekvőtámaszból megcsinálod a haladó sorozat ismétléseit annyiszor, ahányszor írja, guggolásból mondjuk pont egy szinttel feljebb váltottál, kezded a kezdővel, ha bírod középhaladóval, aztán lábemelésből mondjuk megint egy haladó szintet. Ezután folytathatod megint fekvővel, stb. ahányszor csak bírod.


Az ismétlések közt tarts mondjuk 15-30 másodperc szünetet, és ha kész vagy minden gyakorlatból egy adaggal, akkor köztük is tarts egy percnyi pihenőt.

2012. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm,hogy elmagyaráztad.Jó kis rendszere van.
2012. ápr. 10. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!