Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Wing Chun/Tsun/Tzun kung-fun...

A Wing Chun/Tsun/Tzun kung-fun kívül milyen más kung-fu stílust érdemes még tanulni?

Figyelt kérdés

Kung-fut szeretnék tanulni, de nem a wing chun-t, wing tsun-t, és egyéb társait. Nem jön be egyszerűen. A wing tsun-t próbáltam, drága is volt, rendszeresen eljártam edzésekre, befizettem az ilyen-olyan díjakat. És mit kaptam helyette?! Mókusboxot és levegőbe cséphadarást (persze mind ezt drága formaruhába!). Másfél évet wing tsunoztam, egyszer nyomattam unokatesómmal egy kisebb sparringot, unokatesóm úgy levert mint a taxiórát, holott fiatalabb, alacsonyabb és 10-15 kg-val könnyebb, mint én. Ráadásul ő csak FÉL ÉVE taekwondo-zik!!! Amikor közelebb jött akkor tudtam csak párszor eltalálni kézzel (mondjuk ő TKD-sként nem is tud nagyon ütni), ezzel a kis mókuskaparással, mikor hátrébb került szétrúgott engem. Ráadásul mi wing tsun-on nem is tanultunk rúgni!


Viszont maradni szeretnék a kung-funál mindenféleképp, csak valami keményebb és sokoldalúbb kung-fut szeretnék tanulni. (Ilyen karatét légyszi ne írjatok, mert kyokushinoztam 3 évig, annyit sem ért mint a wing tsun).



2012. ápr. 19. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, nálunk minden edzésen van rúgás szinte. Csak ugye térdre, bokára főként. Ezek a leghatékonyabbak. De sparring közbe nem vmi biztonságos. Attól, hogy szarul oktatják vagy te nem tudod használni, még nem rosszabb a harcértéke, mint a többi kungfu stílusnak. Ezen kívül én még tudok Choy li fut-ról, wudang kungfu-ról meg ugye shaolin kungfu néven is fut sok klub. Bár az első kettő lehethogy nem nagyon van pesten kívül. Viszont még a jujutsu is jó lehet. Ha meg sparringolni akarsz, akkor boxal vagy savate-al gyorsabban fejlődnél, mert ott eleve csak arra gyakorolnak.
2012. ápr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy akkor shaolin kung-fu lesz, és mellette pedig ökölvívás. Sajnos nem vagy pesti, ha az lennék akkor a Choy Li Fut-ot csinálnám, mellette pedig a savate-t.
2012. ápr. 19. 15:11
 3/7 A kérdező kommentje:
Na meg nem csak azért akarok szakítani a wing tsun-nal, mert sz*r, hanem mert k*rva drága is. Mert ha már valami drága, akkor elvárná az ember, azt minimumot, hogy minőségi dolgot kapunk a pénzünkért.
2012. ápr. 19. 15:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, figyelj, én Wing Chun-oztam elég sokáig, viszont mellette még sok más stílust is csináltam, szerintem egész jól alkalmazható, de csak ezt ismerve az embernek esélye sincs, legalább is szerintem, vegyítettem sok dolgot, így vagyok most erős. Szerintem érdemes a Shaolin- t kipróbálnod, de csak akkor ha jó az edzőtök, rendesen csináljátok, keményen, és van küzdelem. Az a baj a modern kori küzdősportokkal, hogy sok harcművészet volt, viszont sport lett. A legtöbb edzésen túl sok a védőfelszerelés. Ha például a Kickboxra nézek hánynom kell, az alkalmatlan igazi harcra. Túl sok a szabály, az emberek túlságosan félnek a sérüléstől, Pedig csak így lehetnek igazán jók, ha szokják az IGAZI küzdelmet. MMA kesztyű, szupresszor meg talán egy fejvédő. És akkor mindent lehet, kivétel szemet meg torkot ütni, ez az amit támogatok, de ilyen sehol nincs. Na mindegy, elszálltam a témától:)
2012. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A wing chun, mint rendszer szerintem nem rossz, sőt! De gyanítom, te a Leung Ting/Máday Norbert féle wing tsun-ra jártál, amiről én szinte csak rosszat hallottam/láttam. Az valóban csak pénzlehúzás. Esetleg próbáld ki a Wong Shun Leung féle Ving tsun-t, Pesten és Miskolcon vannak edzések.

( Azért a kyokushint így leszólni! Már ne haragudj. Lehet, hogy oda sem a legjobb helyre jártál? :) )

2012. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elképzelhető amúgy az, hogy voltam annyira szerencsétlen, hogy mind kyokushin karatéba, mind wing tsunba kifogtam a gagyi edzéseket. Unokatesóm meg kifogott egy jó TKD edzést.


Kyokushinon semmit sem csináltunk tulajdonképpen, szinte csak formagyakorlatok, állandó erőnléti edzések (ami igen kemény volt, és amúgy nem is lenne baj az, hogy van erőnléti edzés, sőt! Szerintem is kell! Viszont bunyó az nem volt!!!). Néha-néha egyszer, (talán kétszer), elővettük az ütő-rúgópajzsokat és rúgtunk pár mai geri-t, és ütöttünk pár tsuki-t. De kumite az nem volt! Egymáshoz sem értünk, mindezt másfél évig amíg jártam! Akkor még azt hittem oké alapok nem kell rögtön a bunyó, na de 1 év után egy laza sparring sincs??!! Az övvizsgámon is mi volt? Egy vicc! Pár kata-t elmutogatni, meg csapkodni a levegőbe. Ennyi! A maradék másfél évben már volt annyi, hogy valaki ütött vagy rúgott azt a másik levédte, ez sem kumite volt természetesen, csak páros gyakorlat. Így telt el 3 év kyokushin, amikor szóltam már egyik spanommal a mesternek, hogy mi az hogy 3 éve járunk és nincs semmi bunyó, akkor az volt a válasza, hogy: " Ha jelentkezel versenyre akkor hétvégente van kumite". Na most én akkor megmondtam neki, hogy én önvédelem céljából akartam karatét tanulni, nem versenycéljából. Erre az volt a megmosolyogtató válasza hogy: " A karate a védekezésről szól, önmagunk megismeréséről. Ha utcán akarsz huligán módjára bunyózni akkor thai boxolj, ha félsz a cigánytól akkor pedig krav magázz". Na most 3 év után azért nem ilyen választ vár az ember egy "sensei"-től. Az utolsó hónapot ki sem fizettem, és már nem is fogom! Kapja be!


Amúgy igen a Leung Ting-féle Wing Tsun kung-fura jártam.

Na utána kipróbáltam a wing tsun kung-fut. Az első fél év még tetszett is, örültem, hogy jól megy a tapadókezek, volt a fabábús gyakorlat, még az is bejött. Na de ahogy letelt a fél év, hát kezdődtek a "sparringok". Na most ez olyan volt, hogy mindenki felvett ilyen MMA kesztyűt, mellkasvédőt, és csak testre volt szabad ütni! Mármint a mellkasvédőre. És akkor mindenki mókusboxolt. Egyszer rúgtam egy laza mai geri-t (tényleg nem vittem bele erőt, igazából csak odatettem a lábamat), úgy le lettem szidva érte, mint annak a rendje (mindezt havi 8000 Ft-ért!). Na meg akárhányszor új technikákat vettünk, mindig az edző úgy magyarázta, hogy közbe más stílusokat fikázott. Például: "Amikor az ostoba karatés így ütne, akkor te így védekezz, miközben itt és itt megütöd". Vagy. "Amikor a gyökér judós megakarna fogni, akkor te így mozogsz, úgy fordulsz és amúgy ütöd ki."

Szóval ilyen magyarázások voltak, na meg a wing tsun az a tökéletes. Szóval elegem lett ebből.


Megyek megnézni holnap egy shaolin edzést, ha van rendes sparring akkor oké. Ökölvívásra pedig 100%, hogy fogok járni. Annak ellenére, hogy a harcművészeteket jobban preferálom, a küzdősportokért pedig nem igazán vagyok oda, mégis kénytelen leszek bokszolni. Ha a shaolin is gagyi lesz, akkor is marad a boksz, maximum mellette keresek még valami normális kung-fut.

2012. ápr. 19. 19:59
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, ha van valakinek esetleg még valami ötlete vagy jó tanácsa, azt szívesen elolvasom. Még várok válaszokat!
2012. ápr. 19. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!