Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nagy mennyiségű szójaprotein...

Nagy mennyiségű szójaprotein (Power Protein) valóban nőiesít? Állítólag növeli az ösztrogénszintet.

Figyelt kérdés
Sajnos csak erre a fehérjére van pénzem, csak sok helyen olvastam ezt és elbizonytalanodtam hogy vajon megvásároljam-e =/
2012. aug. 10. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, vedd meg nyugodtan!
2012. aug. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem igaz szerintem sem, vegyed csak.

Megnézheted még ezt is, tejsavóprotein elég olcsón:

[link]

2012. aug. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szójafehérje 74-es BV értékű (whey esetében akár 159-es is lehet) ez az érték azt mutatja meg, hogy a szervezet a fehérjét mekkora mértékben képes felhasználni. Ebbe a BV értékbe beleszámolják, hogy az adott fehérjeforrás milyen összetételű aminosavból áll, milyen vitamin és ásványi anyag tartalommal rendelkezik. Amennyiben az EAA aminok közül hiányzik valamelyik (mindenki tisztában van az EAA ezen belül a BCAA-ak fontosságára), akkor az egy alacsony BV értékű, hiszen a fehérje beépülése nem megfelelő lesz. Természetesen mint minden mérési módszernek, úgy ennek is vannak előnyei és hátrányai.



Amennyiben nézünk egy másik mérés fajtát a nitrogén beépülést akkor a tejsavó a 100-as maximális listán 96%, a szójatej 91%-os.



A szója akkora mennyiségben, mint abban a termékben lehetséges, ez is egy vitatott. Hiszen csak az eladói árából lehet kikalkulálni, 70-80% vagy ennél több is lehet, nem biztos hogy jó dolog. Fitoösztrogén a szója. Vegyes proteinnek ajánlva persze hogy az árához képest jónak gondolják a vevők. Arra lennék kíváncs, ha csak a szója mint alapanyag lenne ráírva, akkor is kellene? Illetve vajon mennyi lehet a dobozban a másik két alapanyagból.

2012. aug. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A felvágottak, és sok minden más félkész, mirelit, stb. tele van szójával, hiszen a legolcsóbb adalékanyag, élelmiszer sűrítő. Minek ezt még fokozni a zervezetben?
2012. aug. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: sportemberek nem esznek felvágottakat és hozzájuk hasonló szemét kaját.

2012. aug. 11. 09:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen hülyeség hogy nőiesít.
2012. aug. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: sportemberek nem esznek felvágottakat és hozzájuk hasonló szemét kaját.


Hogy ki eszik felvágottat, sportember, nyugdíjas, celeb, stb. azt nem tudom, meg nem is érdekel. Azt akartam jelezni a megjegyzésemmel, hogy elég sok szóját ehetünk anélkül is. A PowerProtein pedig feltételezve, hogy 70-80%-ban szója alapú, naponta nem keveset tol be vel mondjuk egyy SPORTEMBER.

2012. aug. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szoondiii ***** válasza:

a szója nem emberi kaja. majd ha készen lesznek az ilyen témájú tanulmányok, jobban ki fog jönni ez, de hát az évek lassan telnek.

addig meg nem kell enni.. de pár év testépítés alatt egyébként nem feltétlen káros. de sem a szója hormonális hatásai, sem a GMO-k esetleges káros hatásai nem tisztázottak.

2012. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hogy mennyire nem emberi kaja, itt olvashatjátok, hiteles formában: [link]
2014. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xxDarkxx ***** válasza:

Gratulálok a paranoiádhoz.

Ne csak az egyik oldalt nézd! Az hogy mit ír egy darab idióta magyar ember az téged meggyőz arról, hogy mi az igazság?

Igaz amerikai tanulmányok is írnak negatív dolgokat a szójáról, de legalább ugyanannyi tanulmány van, ami pozitívat ír.

A naív emberek meg minden szemetet elhisznek, "me há olvastam a neten".

Hogy hozzátegyem a szójaprotein (izolátum, koncentrátum) nem tartalmazza szója többi részét, csak a fehérjét...

2014. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!