Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Parkourt miért nem tekintik...

A Parkourt miért nem tekintik ugy, mint egy hivatalos sportot? P. :focit?

Figyelt kérdés

Ugy értem,elfogják-e ismerni egyáltalán hivatalosan?Vagy a társadalom majd megszokja ezt az nagyon-nagyon jo sportot?Mert ugy tekintenek az ilyekre,hogy nem 100-as,meg ilyek.Ezért is jobb csapatban dolgozni egyutt.

Szerintetek???



2012. szept. 17. 15:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja,én is Pk-zok,szinte napi szinten a falumban!Hiszen itt is rengeteg a lehetoseg!
2012. szept. 17. 15:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Végülis, ha úgy nézzük, tekinthetjük egyfajta akadályfutásnak.

A focinál értelmesebb.

2012. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Részben igazad van,hogy akadályfutás,és nekem is értelmesebb a focinál!De mindenki azt sportol,amit szeret-ízlések és pofonok.
2012. szept. 17. 15:52
 4/8 Chruser ***** válasza:
100%

Hát ezt nagyon nehéz megmondani. Szerintem nem és én sem akarnám ha az lenne.

De gondolj csak bele, mi is a Parkour. Kezdjük David Belle-el, azért mégis csak őt tartjuk a hivatalos "kitalálójának". Ő sosem akarta, hogy ebből egy globális dolog legyen, neki a Parkour csupán a saját életstílusa volt. Olyan mint a vegetáriánusok. Ők is elnevezték, amit csinálnak. Az, hogy a Parkour elterjedt részben David-nek is köszönhető, de nem teljesen. Ő szerepel az első interjúkban és talán a legelső úgymond Parkour videóban is (lehet nem jól tudom, de ha valakinek van más ötlete nyugodtan írjon), ami ez:

http://www.youtube.com/watch?v=PvZJtdxGKI8

Valamint David csatornáján vannak még régi felvételek, ahogy Évry-ben és Lisses-ben gyakorolnak.

Na, de ahogy ezt ő is megírta a honlapján lévő Parkour címszó alatt, a Parkour végül is nem egy sport, hanem az edzés egy módszere, ami segít, hogy túljussunk akadályokon, stb. Most nem fordítom le az egészet, de ott van a honlapján, mindenki elolvashatja.

Szóval, hogy a lényegre térjek, a Parkour maga nem arra hivatott, hogy egy hivatalos sport legyen, nem arra, hogy az emberek csodálják és tiszteljék azokat, akik gyakorolják. Lehet, sokan így gondoljátok, de David nem ezért alkotta meg és ezt tiszteletben kell tartanunk. Manapság sokan mondják magukról szerte a világon, hogy ők "parkouroznak". Ezzel nincs is semmi baj, addig, amíg tényleg a szó eredeti értelmében cselekednek és nem annak a rovására, sok félreértelmezést kiváltva ezáltal. Ez olyan, mintha egy ember feltalálna valami szuper új dolgot és azt közzé tenné a világnak, de azt utána az emberek másra használják, átalakítják, ezzel eltüntetve annak eredeti mivoltát.


A világnak nincs szüksége a Parkour-ra és ezt értem a globális világra, a társadalom nagy részére. Azaqz, hogy lenne rá szüksége, csak fél tőle, nem akarja elkezdeni, fél kipróbálni, mert nem illik bele a világ elképzeléseibe. Miért másszunk fel a falom ha van egy hosszabb, de könnyebb út, mért válasszuk a lépcsőt, ha van lift. Általános jó válasz erre szerintem nincs. Én egyszerűen azért választanám, mert én azt akarom, nekem ez a szimpatikusabb. És ez a fontos! Mi, traceur-ök, azért ugrálunk át korlátokat, mászunk falakat, megyünk fel olyan helyekre, ahová más nem, mert mi ezt szeretjük, ezt akarjuk. De sokan undorodnak az ilyenektől, sőt rettegnek. És mi nem kényszeríthetjük őket rá, hogy szeressék, azt amit mi, mert nekik is megvan a szabad döntés joga, csakúgy, mint nekünk. És ez nagyon fontos!

David sem akarta befolyásolni az embereket azzal, hogy különböző oktató videókat és hasonlóakat készít a Parkour-ról és nem is tette. Amit akart az leírta a honlapján, valamint a különböző interjúiban elmondta, közzétette Twitteren, stb. Ennyi. Ő is azt akarja, hogy mi is és mindenki találjuk meg a saját utunkat és ne úgy éljünk ahogy mások azt mondják. Ha valaki kételkedik ezekben nyugodtan olvassa vissza a Tweetjeit:

[link]


Tehát, többnyire ez az oka annak, hogy a Parkour nem egy hivatalosan elfogadott sport vagy tevékenység. Maga David sem akarná ezt. Az, hogy a Parkour már ilyen széleskörűen elterjedt nem tudja megállítani és nem is akarja. Inkább megpróbálja segíteni azokat akik követik, de ügyelve arra, hogy ne befolyásolja őket.


De az, hogy a társadalom nem igazán fogadja el a Parkour létezését, minket nem szabad, hogy visszatartson. Ha más képtelen a saját életét a befolyása alá venni, azon lehet segíteni, de ha ösztönösen elutasító az új irányzatokkal szemben, akkor semmit sem tudunk tenni. A saját életünket kell úgy alakítanunk, ahogy mi akarjuk. Ha a Parkour-t szeretnéd gyakorolni, akkor azt és ne hagyd, hogy ebbe más beleszóljon. Éld a saját életedet, csináld mindig azt, amit szeretsz, légy boldog, mindig állj készen az új dolgokra, segítsd magadat és másokat és soha ne állj meg!

Ennyi.


Köszönöm annak, aki elolvasta, remélem tudtam segíteni! :)

2012. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Magyarországon még nagyon gyerekcipőben jár ez a sport.Egyébként én pár hónapja láttam azt hiszem az eurosporton free running-ot .
2012. szept. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Valoban.Nem kényszerithetunk senkit sem,mindenki azt sportol,amit szeret!De mivel már világszerte elterjedt,lassacskán megszokhatnák.Tudom,nem természetes,de majd alakul még!

Utolso-sajnos igazad van!Remélem itt,MO-on is tobben lesznek PK+Free Runosok!!!:D

2012. szept. 18. 17:23
 7/8 Krisz589 válasza:
Én is parkour-ozom és azért nem hivatalos mert egy illegális sport
2015. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó: nem értek egyet, amig nem hatolsz be magánterületre vagy akadályozod a közlekedést, addig nincs benne semmi illegális.

Szerintem azért se lessz sose hivatalos, mert nem versenysport, nem lehet belöle pénzt csinálni mint a focibol.

2015. febr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!