Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyiken ajánlanátok? Shotokan...

Melyiken ajánlanátok? Shotokan, kyokushin karate vagy wing tsun kung fu?

Figyelt kérdés
Húsz éves lány vagyok, bevallom, elég gyenge, edzetlen, asztmám van, de szeretnék erősödni, megtanulni, hogy védjem meg magam. Szeretnék elkezdeni valamilyen önvédelmi sportot, hogy jobb legyen az állóképességem, és, hogy őszinte legyek, a magabiztosságom növeléséhez is. Már korábban kezdtem volna, de nem volt rá lehetőség, kis faluban laktunk, buszközlekedés nuku, helyben nem volt semmilyen edzés. Melyiket ajánlanátok ezek közül így? És melyikkel tudom leginkább megvédeni magam a hétköznapi életben, ha arra kerül sor? Van a városban shinkyokushin is, rágoogleztam, de nem találtam semmit, hogy pontosan az mit is takar, miben különbözik a kyokushintól. És a többi karate fajta miben különbözik egymástól?

2013. febr. 6. 14:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

azt ajánlom nézd meg az edzéseket és válaszd amelyik szimpatikus

itt olvashatsz a karatéról: [link]

2013. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 aikiboxer ***** válasza:

A shotokan az "ős" karate stílus, hosszú és mély állásokkal, sok katával (formagyakorlattal). Önvédelemre jobb, mint a semmi, de ne legyenek illúzióid: nem ezzel fogod magad tökéletes gyilkológéppé fejleszteni. Ha csinálod, azért csináld, mert szép, tetszik és jólesik.


A kyokushinkai egy továbbfejlesztett változat, "erőkarate", nagyjából tök ugyanaz mint a shotokan, csak itt keményebben ütnek-vágnak. Cserébe viszont a küzdelemben nem ütnek fejre. Akkor válaszd ezt, ha szereted a csontzenét meg a kék-zöld foltos sípcsontot. :) De egyébként ez is ugyanolyan, mint a fenti karate: azért válaszd, mert szép, tetszik és jólesik.


A wing tsunt nem ismerem.


Általában mind a háromra igaz lehet az, hogy menj el, nézd meg az edzéseket. Azt válaszd, amelyiknek jobb időpontban és közelebb vannak az edzései, szimpatikus az edző, jó a terem hangulata, jó fejek az edzéstársak, és ahová úgy érzed, hogy szívesebben járnál.


Az erősítés meg az önvédelem az két nem teljesen egymást fedő dolog. Ha szeretnél erősödni, formásodni, arra ezer más (és jobb) lehetőség van, mint a harcművészetek.


Egyébként box vagy kick-box edzés nincs a faluban?

2013. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Második: nemrég költöztem ide, pont ma néztem utána a dolgoknak, hogy mi van itt, és csak ezek. De egyébként is szívesebben választanám a karatét vagy a kung fu-t.


Egyébként mindig is szerettem volna valamilyen harcművészetet tanulni, így, hogy végre lehetőségem is van rá, szeretnék főképp ilyesmit csinálni ha már sportról van szó :)

2013. febr. 6. 19:20
 4/23 aikiboxer ***** válasza:
Soha nem kung-fuztam, de azok alapján, amiket eddig láttam belőle, én a kung-fuval próbálkoznék. Természetesebb mozgásnak tűnik.
2013. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Az ltwt-t nem ajánlom, sok hiányuk és hibájuk van technikailag. Ha kungfut akarsz tanulni, akkor inkább máshol tedd.
2013. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"nemrég költöztem ide"


Pontosabban hova? Mert lehet, hogy vannak más edzéslehetőségek is a környékeden, csak úgy mellékesen megjegyezném...

2013. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Sokan lehúzzák a wing tsunt,nem értem miért.Mindenki más és más okból,illetve célból kezd el foglalkozni önvédelemmel.A te példád tökéletes mintája annak,hogy bizony nem vagyunk egyformák,sem alkatilag,sem egészség ügyileg.Ergo,egy asztmás fiatal lánynak semmi sem való.Nem célja mindenkinek,hogy verhetetlen bajnok legyen.Nem célja mindenkinek,hogy versenyeket nyerjen,és nem célja mindenkinek,hogy kéz éllel téglát törjön.Viszont,ha egy átlagos utcai támadót akarsz ártalmatlanná tenni,arra tökéletes a wing tsun.Mindazon által a "wt"nem karate,hanem kung-fu.De ne ijedj meg,ez egy tanulható harcművészet.Ráadásul borzasztóan hatékony.Nem akarok propagandát csinálni neki,de ez az egyike azon keveseknek amik figyelmen kívül hagyják (többnyire)a testi,és fizikai sajátosságokat.Nincsennek látványos nehezen tanulható elemek.(Pl köríves rúgás)Íme egy link, [link] Azt azért tudd,hogy minden önvédelmi rendszer jó.Viszont egyik sem jó,ha nem tanulod meg jól.Illetve,ha a félelmed,és a sokk amit egy támadáskor átélsz erősebb a tudásodnál,akkor egyik sem ér semmit.Ha leblokkolsz,és remegsz a félelemtől,akkor fölösleges pénzkidobás.Viszont,ha fejben és önbizalomban erős vagy,és vélhetően az leszel akkor tuti,hogy menni fog.Sok sikert. :)
2013. febr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Dehogy hatékony az ltwt. Az állásotok instabil, az ütésetek gyenge és pontatlan, edzésen soha nem kell rendes ütést védeni, se semmi rendes támadást. Csak kötött gyakorlatok vannak szinte. Ha valami váratlan történik rögtön jön a blokk. stbstb. 2 dolgot tudnék felsorolni, amit jól csinálnak leung tingék, az a hittérítés és a marketing.
2013. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
32%

Ha kungfu, akkor Wing CHUN és nem Tsun.


Karatékat felejtsd el. Nem oktatják azokat már az országban, helyette kamu divatsport van. Ezzel semmire sem mész, harcművészetként emlegetni még káromlás is..


Wudang, Wing Chun, Jujutsu, Kali ilyeneket lehet tanulni, mást nem biztos hogy megéri.

2013. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A köríves rúgás hol nehéz és látványos?

Egy sípcsonttal leadott combrúgást sok gyakorlással akár fél év alatt el lehet sajátítani. Emellett piszkosul hatékony, és hozzáteszem, egyáltalán nem olyan látványos...

2013. febr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!