Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlatok?

Milyen küzdősportot ajánlatok?

Figyelt kérdés
Elég ügyetlen és nagyon alacsony vagyok.15 éves és 160 cm.Olyan kéne,amibe nem viszik bele annyira a kultúrát és meg tudom vele magam védeni.Melyik lenne jó?

2013. febr. 16. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nézz olyat ami közel van,olcsóbb,jó edzés,jó légkör,stb...
2013. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ökölvívó edzésre nézz le.
2013. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Küzdősport <-> kultúra?

Küzdősport <-> önvédelem?


Nagyon el vagy tájolódva. Küzdősport edzéseken nem oktatnak önvédelmet, azok a harcművészetek, és lehet hogy kötekedésnek tűnik amit írok, de a kettőnek érdemlegesen semmi köze sincs egymáshoz.


KS: Box, birkózás

HM: hmm.. általában kamu edzések vannak, de Jujutsuval, Wudang kungfuval, Wing Chunnal jól járhatsz.

2013. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Na, az Arcművész úr is megjelent az okoskodásával.

Hidd el, a küzdősportokkal meg tudod védeni magadat az utcán. Sokszor jobban, mint a harcművészetekkel. Ugyanis küzdősportban több harci tapasztalatot szerzel, mint sok harcművészetben. Mert szép és jó, hogy olyan mozdulatok gyakorolsz a harcművészet edzéseken, amikben elméletileg el tudod törni a támadó kezét, de gyakorlati tudás nélkül nem fogod tudni végrehajtani. A gyakorlati tudást meg nem szerzed meg az edzésen hozzá.

Ebben jobb a küzdősport. Ott ugyanis a megtanult technikát a gyakorlatban is megtanulod, és ott már tényleg csak azok a technikák vannak, amiket tudsz használni is a gyakorlatban.

Azzal meg ne gyere, hogy agyatlan ring bunyó, és az utcán semmire se jó, mert utcán nem érvényesek a ring szabályok. Mert senki se olyan hülye, hogy majd szabályok szerint fog leállni, harcolni. Ez csak a te elképzelésed.

Úgyhogy a küzdősportok is ugyanúgy jók önvédelemre, mint a harcművészetek. Ja, és inkább el se kezd azt a szövegedet, hogy az önvédelem az, mikor a támadónak szilánkosra töröd a kezét, utána a lábait is, betöröd az orrát, stb. Mert baromi unalmasak már ezek a hülyeségeid, jobban mondva nem csak ezek, hanem az összes, amiket itt összehordasz. Hidd el, neked is jobb lesz, mert már röhej tárgya vagy.

Na, de ne csak offoljak, hanem a kérdezőnek is válaszoljak: a legalkalmasabb a francia boksz, a Savate. A kéztechnikája itthon is megegyezik az angol boksz kéztechnikájával, ráadásul ebben cipőben rúgnak, nem mezítláb. De ez csak Budapesten van tudomásom szerint. Ha nem budapesti vagy, akkor a Thai/Kick boksz jöhet szóba. De ezeknek van egy nagy hátrányuk: a kéztechnikájuk sokszor nem valami jó. Emiatt érdemes ökölvívással párosítani őket. A kick boksznál meg vigyázz, mert sok helyen van kamu edzés, ahol lényegében a fogyásról szól. De ezek se készítenek fel kés ellen, úgyhogy, ha kés van az ellenfélnél, inkább add át az értékeidet vagy pedig fuss el. Nem éri meg hősködni.

2013. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Küzdősport edzések többségén táncolni tanulsz meg, nem harci tapasztalatot szerzel. Még ha ökölvívó edzésen komoly ütéstechnikát is lehet elsajátítani, stratégiai, taktikai, azaz éles közelharchoz (nem ringbunyóhoz) szükséges ismeretek nélkül nagyon könnyen kevés lehet egy jó, begyakorolt ütéstechnika is.


Azt gyakorolni, hogy ugyan életszerűen ütnek (kesztyűben?) amire nem csinálnak semmit, csak orr helyett alkarral tompítják a lassú öngyilkosság bevésése idegi szintre.


A középszerű ütésekről és rúgásokról, thai/kick box edzéseken nem formálok véleményt, mindenki maga tapasztalja meg.


Arcműves voltam (ugyan itt kézműves, cukormentes házi csoki kapható! :D )

2013. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Látom, te se értesz a küzdősportokhoz. Ha értenél, nem írnál ilyeneket. Mert táncolni csak táncórákon, meg néhány harcművészet ágazat edzésein tanulsz meg. Stratégiai, taktikai ismeretük a küzdősportolóknak is ugyanúgy van, mint a harcművészeknek. Mielőtt meg azzal jönnél, hogy az csak a ringbe készít fel taktikailag, elmondom, hogy ugyanúgy át tudják ültetni az utcára.

Meg, ahogy előbb is írtam nem hülyék önvédelmi helyzetben a küzdősportolók (csak te hiszed ezt valamiért). Nem fognak kettős fedezékkel védekezni egy ütés elől, mert tudják ők is nagyon jól, hogy az csak ringbe használható. Attól, mert te harcművészetet tanulsz, jó lenne, ha nem néznéd le a küzdősportokat. Meg, ahogy hallottam nem vagy olyan nagy szám, úgyhogy még azt se értem mire fel nézed le őket.

2013. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igazából én mindegy mit nézek nem sokat számít :) Engem minősíthet, vagy nem, de abszolút az én dolgom. Miket hallasz, miket nem hallasz.. Mittudomén, előbb ne egyél gabonákat, keményítőt ez fontosabb, UTÁNA hallhatsz ezt-azt rólam, bizonyára megalapozott vélemények lesznek. Rosszat én is mondhatok magamról, ettől a küzdősportok önvédelmi értéke nőni fog?


Melyik küzdősport oktató állítja pontosan, hogy az edzése az utcai esetlegesen előforduló konfliktusok kezelésére egy hatékony eszközt adhat? Nem hiszem hogy sokan lennének.

A küzdősport küzdelem, utcán nem küzdeni kell.

2013. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Elnézést,nem tudom ám mi a különbség a kettő között.Azt hittem,hogy a kettő egy és ugyan az.Akkor pl.a karate küzdősport vagy harcművészet?
2013. febr. 19. 17:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Karate Magyarországon küzdősport. 2 ember üti-veri egymást, küzdenek pontokért, vagy kiütésért.. mint a boxban. A körítés (ruha, övek) csak látszat.


Persze eredetileg, Japánban a pusztakezes gyilkolás alapja volt, ilyen komolysággal viszont nem szoktak oktatni, gyakorolni. És ez adja a jogos alapot arra, hogy a harcművészetekből már csak hagyományőrzést néznek ki. Mert az is lett sok helyen, ez igaz.


Harcművészeteknél a hitelesen oktatott harcművészeteket értsük, ne a karatét, ahogy küzdősportban sem a csilivili judo klubra gondoljunk, hanem a jól oktatott ökölvívás, savate, birkózás, esetleg brazil jitsu edzésekre.


Minden képzésből van jó és rossz, kérdés hogy a JÓ edzés mire tanít meg. Ha te meg akarod védeni magad utcán, akkor azt a stratégiát, elméletet és technika repertoárt gyakorold, ami erre készít fel, s ne azt ami a versenyzéshez kell. Persze harcművész tudást lehet csiszolni küzdősport edzéseken, kesztyűzés közben.

2013. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát azért a vitába bele szólok:

Én a küzdõsportal vagyok,mert ott tényleg küzdesz,és nem értelmetlen huzavona,mint pl a karate.Mert tegyük szívünkre a kezünket és valljuk be az igazat:egy bokszoló,vagy pl:K-1 es sokkal de sokkal nagyobb darab meg erõsebb mint pl:egy karatés.Ráadásul az állóképessége is nagyobb.

És az életben is hasznát lehet venni a küzdõsportnak,mert már velem is volt olyan hogy egy ismerõsömmel rosszba volam,és meg akart verni,na mindegy,a lényeg a lényeg hogy elbújt egy forduló pontba,hogy onnan ki ugrik és meg ver,és amint ki ugrott csak reflexbõl egy jobb horoggal vissza küldtem a fal mögé.

Meg azért ne azt képzeld el hogy egy bokszolót is megtámadnak,verekszik egy idáig,majd le ül hogy gong elsõ menet vége.

Sokkal inkább reális hogy egy karatést megtámadnak és agyon verik mert éppen nem jutott eszébe az 5.lecke vagy mi a franc.

Meg azért egy karatés mekkorát üt?Mint a bolhaf@ng konkrétan...Ja és ez tapasztalat.

+ egy küzdõsportolónak nem idegen hogy megütik,vagy hogy neki kell huzamosabb ideig verni a másikat.

Szóval ennyit errõl

Küzdõsport :1 Harcmûvészet:0

2013. ápr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!