Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportot űzők és testépitő...

Küzdősportot űzők és testépitők véleményére lennék kiváncsi?

Figyelt kérdés
Jelenleg 20 éves vagyok, 88kg. Már úgy 5 éve rendszeresen járok terembe edzeni. Nem versenyszinten edzek, de nem is vagyok egyszerű strandra gyúrós. Most heti 3x járok edzeni plusz 1,2 kardio (futás, biciklizés). Szeretnék elkezdeni valami fajta küzdősportot (box, K1) önvédelem fejlesztés, illetve erőnlét növelés érdekében. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám a 2 sportot a legokosabban összehozni? A főbb célom a tömegnövelés lenne továbbra is, a másikat kiegészités képpen, ahogy irtam önvédelem fejlesztés és erőnlét növelés miatt végezném hetente 1 alkalommal. Dolgozni járok, ami miatt reggel 5-kor kelek és csak este fél 7-re érek haza hétköznap (kivéve a pénteket, olyankor már 2-kor otthon vagyok) igy kevés időm marad mindenre. Ezt a box, K1 edzést egynlőre csak egyedül végezném amennyire tudnám és ebben szeretnék részben segitséget kérni, hogy hogyan tudnám elkezdeni? Van e valami "oktató" videó amiből az alapokat legalább eltudnám valamennyire sajátitani? A másik kérdésem főként a testépitőkhöz az lenne, hogy milyen napra lenne ezt a legokosabb berakni?, mert mondjuk egy kemény lábedzés utáni nap járni is elég nehéz... :) Jelenlegi edzésterv: Hétfő-láb, bicepsz. Szerda-mell, tricepsz, vádli. Péntek-hát, váll. A kajára minden nap igyekszem rendesen figyelni, de a munka miatt kissé nehéz. Azt hiszem mindent leirtam ami fontos. Aki tud segiteni valamennyire annak előre is köszönöm szépen.

2013. márc. 30. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

persze,nyugodtan járhatsz mellette mondjuk bokszolni.

és a tömegnövelés sem akadály.

nagyjából egy súlyban vagyunk,többször lemértem,hogy mennyi calt éget nálam egy ks edzés,1400-1500cal.

belekalkulálod az étrendedbe,és nyugodtan tömegelhetsz tovább.

és ha a testépítést komolyan nyomni akarod,akkor az ökölvívást javasolnám,mert ahol lábhasználat is van,ott időnként napokra használhatatlanra rúgják a térded,combod és fuccs a lábedzésnek,de sokszor a járásnak is.

ökölvívó edésen meg max mokesz van,de attól meg lehet edzeni.

otthon nem megtanulható,uh erről mondj le,edzésre kell menni.

2013. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Egy boxolót utcán elég lazán lekéselnek. Ennyit az önvédelemről.


Ha küzdősportolsz, az összeegyeztethető a súlyzós edzéssel, az ökölvívás a küzdősportok csúcsa. Valószínűleg jobb képességeket fejleszthetsz ökölvívással, mint egyéb küzdősportokkal, rúgni megtanulhatsz harcművész edzéseken, a küzdősportokban használt rúgások.. nem annyira az igaziak.

Önvédelemre meg sajna kell valami célirányos gyakorlás. Alapvetően jól oktatott harcművészetek jók erre, de ha küzdősport ismereted már megvan (néhány éves ökölvívás) akkor még egy pár hónap kravmaga edzés is megadja azt a kis pluszt, ami valóban kell az utcai túléléshez. (Amúgy a kravmaga átlag embernek sz.ar, de ha valaki már tud ütni, akkor jó kiegészítő elmélet!)

2013. márc. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok van az ökölvivással kapcsolatban, hiszen ha jobban belegondolok lábhasználatos küzdősportoknál tényleg tropára lehet rúgni a lábakat és az úgy lábedzés kihagyással járhat. Ha valamivel próbálkozni fogok, akkor az az ökölvivás lessz, de ahogy irtam este fél 7 kor járok haza munkából és igy kevés az időm. Ezért akartam volna otthoni gyakorlással kezdeni, de akkor úgylátszik muszáj lessz valahogy megoldanom, hogy tudjak rendes ökölvivó edzésre menni. Még egy kérdés: a fent irt edzésterv-be milyen napra tehetném ezt az edést? Semmiképp nem akarom egy napon valamilyen súlyzós edzéssel de van, hogy súlyzós edzések után nagyon izomlázam tud lenni még mindig a másnapokon. Szóval milyen nap lenne ezt a legalkalmasabb végezni, ahol ha izomláz is van, de elviselhető, illetve megfelelő ezdést lehet csinálni vele?
2013. ápr. 4. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!