Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Shotokan karate vagy a Thai...

A Shotokan karate vagy a Thai boksz (Muay Thai) jobb onvedelemre, utcai harcra?

Figyelt kérdés
Az itteni karate inkabb versenycentrikus.A thai boxot nem tudom. Szerintetek melyik jobb onvedelemre?(ezt a 2-t oktatjak itt)

2013. júl. 3. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Az amelyiktől gyorsabb,erősebb és keményebb leszel,az önvédelemben ez számít.

Ehhez jó oktatás szükséges és szorgalom.

Sztem nézd meg mindkettőt és azután dönts.

2013. júl. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Thai Boksz, egyértelműen. Shotokanon gyakran elég puhányok szoktak lennie az edzések, technikailag is mögötte van szvsz.
2013. júl. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyik sem. Ha mindenképp a kettő közül kell választani, akkor a thai boksz.
2013. júl. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek. Eddigiek alapjan a Thai box lesz de varom a tovabbi valaszokat :)
2013. júl. 5. 17:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Es a vedekezes? Az ugyhallottam, hogy elg tre a Muay Thai-ban de min1 ha addig verem az elenfelet h nem tud felallni :)Es a Shotokannal mi a baj?
2013. júl. 5. 23:33
 6/9 anonim válasza:
Szerintem egyikkel sincs semmi baj, én például Shotokan-t tanulok, és megjegyzem, nálunk eléggé kemények az edzések.
2013. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
shotokan karate.ha jó edzések vannak akkor ott többet is fogsz tanulni az önvédelemnél!
2013. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahol jobb az edzés. A válasz sok mindentől függ: milyenek az edzők, mennyire tartják fontosnak a technikák helyes kivitelezését, stb. Shotokan ellen az szól, hogy ahol általában verseny centrikus edzések vannak, ott, csak semi contactra, vagy light contactra készülnek fel, ami éppen nem jó az utcára. Thai Boksznál igaz általában full contacktra készítik fel az embert, de itt meg sokszor még rosszabbul oktatják, mint a Karatet, mivel egyáltalán nem mennek rá a normális technika kivitelezésére, meg itt még több a kókler edző, mint a karatenál.

Úgyhogy normális választ erre nem lehet adni. Annyit tehetsz, hogy mindkét helyre elmész, megnézed, milyen szinten foglalkoznak a technikákkal, stb.-vel.

2013. júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Defendo, mivel ott az utcai helyzetekre készítenek fel nem a ringharcra. :)
2016. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!