Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kick box - MMA - védőfelszerel...

Kick box - MMA - védőfelszerelések/ruha: ti milyen védőfelszereléseket és ruhát használtok, mennyibe kerültek és hol vásároltátok őket? A fogvédő és kesztyű kiválasztása mennyire kürölményes?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne, mennyire olcsó fogvédőt érdemes választani, illetve mennyire alkalmasak ezek különböző fogazatú embereknek, illetve hogyan tudjuk kiválasztani a nekünk megfelelő alakút és méretűt?


Ez után leginkább az érdekelne, hogy milyen bandázs és kesztyű van ami jó árérték arányú (viszonylag tovább bírja).


Nem akarok valamit csak azért megvenni mert nagy név.

Előre is köszönöm.



2014. febr. 13. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyen 1500-2000ftért már tökéletes fogvédőket lehet kapni, nekem duplasoros van (everlast)

Bandázsból Effea márka, 2ezerbe került célnak megfelel.

Kesztyű pedig everlast, és az is teljesen jól bírja. Volt Instersportos energetics kesztyűm, de az kb 1 év után szétrepedezett.Azon a pár ezren nem érdemes spórolni.

2014. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja méretben pedig 2 fajta van, gyerek és felnőtt. Sokat variálni nem tudsz.
2014. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fogvédőből kezdőknek elég 1soros, de szerintem ezer alatt nem kapsz sehol, a fogaid mindegy, hogy milyenek, bele kell tenni kb 20mpig forró vízbe majd utána ráharapsz és egy ideig jó kényelmes lesz :D

Bandázst kapsz már ezerért, a tépőzárasat meg amin van hurok (nekem ilyen van és a budopestnél rendeltem) azt könnyebb feltenni, legegyszerűbb megoldás pedig a bandázskesztyű de ez drágább.

Kesztyűből a műbőr kesztyűk szoktak olcsóbbak lenni általában, a rendes bőr kesztyűk meg a drágábbak.

[link] ennél olcsóbbat még nem láttam a neten, azt nem tudom meddig bírja mert ezt nem használom régóta de szerintem megérte (méretnek 12-t adj meg szerintem)

2014. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy ha rugdostok is akkor szerintem vegyél textil sípcsont/lábfejvédőt egyben, az olcsóak is teljesen jók.
2014. febr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

fogvédő: duplasorosat ne vegyél. egy sima 1000 forintos saman géles fogvédő tökéletes. könnyű formázni, és levegőt is kapsz benne, merev, fojtásoknál előny.


a bandázs részletkérdés. kesztyűnek zárt, tépőzáras, legalább 14 unciás BŐR kesztyűt vegyél. Ajánlom a Twins, Windy márkákat. Ezekből nincsen gagyi műbőr.


Grapplingkesztyű részletkérdés. itt is a bőr az tartósabb.


sípcsontvédő meg legyen rendes anyagból, a szivacsos és a gyengébb foam core sípcsontvédőket simán ár lehet rúgni. nyomd össze a két ujjaddal erősen, ha érzed, hogy "összeérnek" az ujjaid, akkor azt semmiképp se vedd meg. A termékek 90%-a ilyen. ami nem, az drága, de valahol egyszer láttam egy egész türhetőt, ami olcsó is volt... Bioteches, vagy decathlonos, már nem emléxem.

2014. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Át lehet rúgni, én arra értem hogy jó, hogy nem zúzódik szarrá a sípcsontod ha belerúgsz a másik könyökébe.
2014. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.


Még az érdekelne, hogy az egysoros melegvizes (pl effa 990ért) mennyire védi az alsó fogsort - gondolom a ráharapásnál a belső védőfalra támaszkodik fel az alsó fogsor. Talán még előnyös is lehet ha egy ütésnél az állkapocs elmozdul és nem kapaszkodnak a fogak a felső fogsorhoz a védőn keresztül?

2014. febr. 13. 23:14
 8/8 anonim válasza:

Nekem jelenleg: fogvédő jelenleg 2 soros (500ft-ért vettem)

kesztyűt most veszek hó végén (tapout) MMA grappling kesztyű

bandázs: 3m everlast

sípcsontvédő az valami gagyi, de nem is szoktam használni

muay thai gatya kb 6000-7000ft

én legszivesebben sportsdirectből vásárolok, olcsó, megbízható, jó minőségű.

2014. febr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!