Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportoknál előny vagy...

Küzdősportoknál előny vagy hátrány a nagy izomtömeg?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 23:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ha nem lassít, akkor előny.
2014. jún. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:

Látom címkézted "MMA" alatt is. Ha választani kéne, hogy 60 kb full izom vagy 100 kg full izom lennék, egyértelmű hogy az utóbbit választanám, mivel egy 100 kilós állat tiszta izommal rámegy valakire, akkor több eséllyel tud brutálisan darálni (meg odébb lökni is nehezebb), mint egy 60 kilós.


Nekem két kedvenc karakterem van: Bruce Lee és Mike Tyson

Én is mindig gondolkoztam, hogy tömeg növeljek-e rendesen (kick/thai boxolok), vagy se, mert féltem, ha tömegelek majd nagyon lassú leszek.. de aztán Tysont megnéztem.. és ahoz képest, hogy nehézsúlyú, baromi gyors.


Szóval én a tömegnövelésre szavazok.

2014. jún. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
hatrany ! nagyon sok oxigent visz el toled.kicsit a felxibilitasod is elmegy.Szerintem meg kicsit a dinamikad is elmegy,de ez fugg hogy mennyire is vagy izmos.
2014. jún. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ez egy adott személy genetikájától függ, küzdősportok esetén mindig van egy adott keret a testtömeget illetően ami alá, vagy fölé nem érdemes menni.


Ha valaki csontozata, izomzata "engedi", hogy nagy tömeg legyen rajta, akkor ez alapvetően előny. Például Artur Taymazov 3x olimpiai bajnok birkózó (120 kg).


[link]

2014. jún. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ha minden egyeb korulmeny azonos, azaz technikai tudas, allokepesseg stb., akkor egyertelmuen elony, egyszeruen azert mert nagyob izomtomeggel nagyobbat lehet utni meg rugni. Oriasi kulonbseg van akozott hogy valakit egy 60 kilos csavo ut/rug meg, vagy egy 100kilos. Masreszt a nagyobb izomtomeg jobban csillapitja a bejovo uteseket/rugasokat is, foldharcban pedig a fizikai ero biztosit elonyt.


Nem veletlen hogy vannak sulycsoportok.

2014. jún. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%
Egyik küzdősportnál előny, másiknál káros. Plusz az sem mindegy, milyen izmot épít magára. Szóba került Tyson. Neki sem butabildinges, erőemelős, sok grilcsirkét megeszek Fekete Lacis izma volt/van. Hiába van valakinek hatalmas izma, ha alatta gyenge. Kigyurja magát a jegyszedő, de használni nem tudja, mert csak nagy izma van.
2014. jún. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Nincs olyan hogy butagyuros meg nem butagyuros izom, ez egy baromsag. Az izom az izom, tokmindegy hogyan szedted magadra.
2014. jún. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Hát ez igy ebben a formában nem igaz. :)
2014. jún. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
mi nem igaz?
2014. jún. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Erő nem csak az izomból jön. Sőt. ...
2014. jún. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!