Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik tipusú karate a legjobb?

Melyik tipusú karate a legjobb?

Figyelt kérdés

#karate #Shotokan #Kyokushin #Ashihara #shito-ryo #Goyu-ryu
2014. aug. 5. 22:20
 1/8 dftgsgvghgev ***** válasza:
44%
Nincs olyan, hogy jobb vagy rosszabb stílus, még egy irányzaton belül sem. Ezek különböző megközelítések ugyanarra a problémára. Csak olyan van, hogy SZÁMODRA melyik a "legjobb", melyik tetszik leginkább. Legpontosabban úgy tudod meg, hogy - ha teheted - benézel minél többféle edzésre, és amelyik a legjobban bejön, ott maradsz.
2014. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
De bírom ezt a hülyeséget. De bizony van ,hogy egy stílus rossz. Olyan stílus ,mely széles védéseket használ és merev mozgásokat az jó semmiképp sem lehet.
2014. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
A karate az konkedli p*csöknek való.
2014. aug. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dftgsgvghgev ***** válasza:
46%
Áh, irigylem a magabiztosságod. Hány éve karatézol?
2014. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én 11 éve shotokanozok és imádom, szerintem hasznosabb és szebb is mint a többi, de nyilván az elfogultság mondatja velem. Mindenkinek más az amit jól tud használni. Szerintem emberi adottságoktól is függ, hogy melyik megy jobban és tudod hasznosan alkalmazni. Illetve egyesület függő is, hogy hol mit mennyire tanítanak jól. Én elégedett vagyok az edzőimmel és szerintem messze verjük az országos átlagot, de láttam már rettenetes egyesületeket is akiket szerintem még egy 80 éves nagymama is megverne a portörlő rongyával. Én csak ajánlani tudom a shotokant, de jobb ötlet, ha körülnézel a lakóhelyed környékén az egyesületek között.
2014. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem ha versenyezni akarsz, akkor Kyokushin
2014. aug. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 6 éve shotokanos vagyok és IMÁDOM !

Főleg azért jó a shotokan mert nem full kontaktos mint a kyokushin(ha nem helyesen irtam le,bocsi) vagyis nem ütnek meg annyira...de persze minden sportnak megvan a maga szépsége ..ahogy a shotokannak úgy a kyukoshinnak és a többinek is...

Ha nem tudsz választani,nézz be néhány edzésre (mindig másra) és oda járj,ahová a szíved húz ;)

Hajrá ! Sok sikert a tovabbiakban !

2014. aug. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
8 éve kyokushinozok edzésen rendesen ütjük rúgjuk egymást az erőnlétet is megfelelőn fejleszti szerintem keményebb mint a shotokan edzéseken erősítünk tanulunk versenyezni is szoktunk például ki bírja legtovább fekvőtámaszban stb. és nem utolsó sorban önfegyelemre is nevel
2014. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!